رهبران افغانستان و پاکستان با یکدیگر در کابل دیدار کردند


رهبران افغانستان و پاکستان با یکدیگر در کابل دیدار کردند

محمداشرف غنی رییس وستر کشور با شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان در ارگ ریاست وستری دیدار کردند.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی ریاست وستری با نشر نیوزنامه ای گفت که آقای غنی از آقای عباسی که بنابر دعوت رسمی افغانستان در رأس یک هیات عالی رتبه به کابل آمده است، در ارگ ریاست وستری استقبال کرد.

در نیوزنامه ارگ آمده که سران دو کشور روی موضوعات مختلف مورد علاقه بحث و گفتگوی همه جانبه خواهند داشت.

ارگ ریاست وستری جزییات بیشتری در این باره نداده است.

اما پیش از این گفته می‌شد که همکاری‌ها در روند صلح، مبارزه با گروه‌های تروریستی و همکاری‌های منطقه‌ای از مهم‌ترین موضوعات گفتگوها میان نخست وزیر پاکستان و رهبران حکومت وحدت ملی خواهد بود.

مقام‌های افغان گفته بودند که این سفر به هدف گفتگوهای دولت با دولت برای هر مشکلات موجود میان پاکستان و افغانستان انجام می‌شود و امیدوارند نتایج بارزی داشته باشد.

سه هفته قبل، محمد اشرف غنی رییس وستر کشور در دیداری با ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان از نخست وزیر پاکستان دعوت کرده بود تا به کابل سفر کند.

مقام‌های امریکایی و افغان بارها تاکید کرده اند که تروریستان در خاک پاکستان پناهگاه‌های امن دارند و پاکستان از این گروه‌ها برای پیشبرد سیاست خارجی خود در منطقه استفاده می‌کند.

آقای غنی بارها گفته است که برای تامین صلح در افغانستان باید گفتگوهای مستقیم افغانستان با طالبان و افغانستان با پاکستان آغاز شود.وی از مقام‌های پاکستانی خواسته تا مذاکرات دولت با دولت را با افغانستان آغاز کنند.

نویسنده وستر- کابل