رهبر کوریای شمالی هواپیمایی برای دیدار با ترامپ ندارد


رهبر کوریای شمالی هواپیمایی برای دیدار با ترامپ ندارد

یک تحلیلگر مدعی شد که رهبر کوریای شمالی هواپیمایی ندارد که بتواند با آن بر فراز اقیانوسیه پرواز کند چرا که همه هواپیماهای کوریای شمالی بسیار قدیمی هستند.
 به نوشته آنلایننامه واشنگتن پست، قرار است کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیس وستر آمریکا در اواخر ماه می با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند اما سوال این است که چگونه رهبر کوریای شمالی به محل دیدار سفر کند.
از سوی دیگر قرار است رهبران دو کوریا نیز دیداری با یکدیگر داشته باشند. برخی تحلیلگران بر این باورند که ممکن است ترامپ بخواهد این دیدار در یک کشور دیگر مانند سوئیس، ایسلند یا سویدن انجام شود اما مقصدی به غیر از نقطه صفر مرزی میان دو کوریا مشکلاتی را برای کیم ایجاد خواهد کرد. تا کنون رهبر کوریای شمالی به چین سفر کرده و در این سفر نیز از قطار استفاده کرده است.
آنلایننامه واشنگتن پست به نقل از تحلیلگران نوشت ممکن است کیم جونگ اون هواپیمایی که بتواند بدون توقف مسافت طولانی طی کند را نداشته باشد.
یک تحلیلگر پیشین سازمان سیا اعلام کرد:تمام هواپیماهای مورد استفاده کوریای شمالی قدیمی هستند و ممکن است این هواپیماها به دوران اتحاد جماهیر شوروی باز گردند.