روئسای وستر افغانستان و گرجستان بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کردند


روئسای وستر افغانستان و گرجستان بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کردند

محمداشرف غنی رییس کشور، عصر آنلاین جمعه (۱۹ دلو) با خانم سالومه زورابیشویلی رییس وستر گرجستان که در راس یک هیات عالی رتبه آن کشور به کابل آمده بود، در ارگ دیدار کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ در این دیدار روئسای وستر افغانستان و گرجستان در مورد گسترش روابط دو جانبه،  پروسه صلح، انتخابات، مبارزه مشترک با تروریزم، اتصال منطقوی و نقش نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان،  بحث و تبادل نظر نمودند.

آقای غنی در این دیدار، از همکاری‌های آن کشور با افغانستان به خصوص در راستای اجرایی شدن موافقتنامه گشایش راه لاجورد و ایجاد سهولت‌ها در انتقال اموال تجارتی از این مسیر و نقش فعال نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع، قدردانی کرد.

در مقابل خانم سالومه زورابیشویلی رئیس وستر گرجستان، از تداوم همکاری های همه جانبه کشورش با افغانستان در عرصه‌های مختلف اطمینان داد و بر توسعه مناسبات اقتصادی و تجارتی میان دو کشور تاکید ورزید.

وی پیشنهاد نمود که هیات‌های دو کشور به منظور گسترش روابط دوجانبه به کشورهای همدیگر سفر داشته باشند و آقای غنی را برای یک سفر رسمی به آن کشور نیز دعوت کرد.

آقای غنی ضمن پذیرفتن دعوت رئیس وستر گرجستان و ابراز امتنان از وی، گفت که در یک فرصت مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.

محمداشرف غنی افزود که همین اکنون افغانستان از تجارب گرجستان به خصوص در عرصه اصلاحات استفاده می‌کند و سفرهای هیات‌های دو کشور برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجارتی ممد واقع خواهد شد.

نویسنده وستر- کابل