ریاست امنیت ملی: ۶۹ نفر به اتهام اخلال امنیت انتخابات در کابل بازداشت شده‌اند


ریاست امنیت ملی: 69 نفر به اتهام اخلال امنیت انتخابات در کابل بازداشت شده‌اند

ریاست عمومی امنیت ملی کشور می‌گوید که نیروهای ویژه این ریاست ۶۹ نفر را به اتهام اخلال امنیت انتخابات تنها در کابل بازداشت کرده اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ ریاست امنیت ملی با انتشار اعلامیه‌ی گفته است که نیروهای ویژه این ریاست عملیات‌های متعددی را به منظور تامین امنیت انتخابات پارلمانی در کابل، قندهار، ننگرهار، پکتیا، پکتیکا و هلمند راه اندازی کرده اند.

در اعلامیه آمده است که در این عملیات‌ها ۶۹ تن از جمله ۱۱ تن اعضای گروه تروریستی طالبان، یک تن عضو گروه داعش، ۲۵ تن مشکوک بجرم فعالیت تروریستی و تخریبی و ۳۱ تن بجرم جعل‌کاری در پروسه ملی انتخابات از مربوطات ولایت کابل بازداشت شده اند.

بر بنیاد این اعلامیه، در جریان روند انتخابات ۲۴۴۰ کیلو گرام مواد انفجاری که در ۶۵ بوری پودر لباس شویی جاسازی و از پاکستان به کابل انتقال شده بود، همراه با ۴ حلقه ماین دیگر کشف شده است.

ریاست امنیت ملی کشور افزوده که نیروهای امنیتی یک فرد انتحاری را بنام موسی کلیم به اسم مستعار «رشید» فرزند نورمحمد که قصد حمله بر سایت‌های انتخاباتی را در شهر شرنه مرکز ولایت پکتیکا داشت؛ بازداشت کرده اند.

در ولایت قندهار نیز نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی بالای محل تجمع تروریستان در قریه باغک ولسوالی خاکریز ولایت قندهار ۱۷ تروریست را کشته و ۷ تن دیگر را بازداشت کرده اند.

در ولایت ننگرها نیز۳۵ عضو داعش کشته و مقدار زیادی سلاح و مهمات آن ها به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

ریاست امنیت ملی کشور همچنین گفته در ولایت هلمند نیز در یک عملیات در مربوطات  قریه جات میرمنداو، حیدر آباد و قریه جات همجوار ولسوالی  نهرسراج این ولایت ۱۵ تروریست طالب کشته، ۱۶ تن دیگر بازداشت و ۱۴ باب قرارگاه تروریستان از بین برده شده است.

بر اساس اعلامیه ریاست امنیت، نیروهای ویژه امنیت ملی عملیات‎های تصفیوی متعددی را بمنظور مختل ساختن فعالیت‌های تخریبی و تروریستی طالبان و شبکه حقانی را در ولایت پکتیا نیز انجام داده اند که در نتیجه ۱۵ تن افراد دشمن کشته و ۲۱ تن دیگر بازداشت شده اند.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت به آنلاین شنبه هفته گذشته (۲۸ میزان) برگزار شد و در ولایت قندهار به آنلاین شنبه هفته جاری برگزار گردید.

با وجود تهدید طالبان، انتخابات پارلمانی در فضای نسبتاً امن برگزار شد و تلاش نیروهای امنیتی برای تامین امنیت این انتخابات از سوی مردم افغانستان نیز استقبال شده است.

نویسنده وستر- کابل