رییس اجرایی: ادعای حمایت داعش از سوی چرخبال‌های ناشناس کاملاً بی‌اساس است


رییس اجرایی: ادعای حمایت داعش از سوی چرخبال‌های ناشناس کاملاً بی‌اساس است

رییس اجرایی حکومت با اشاره به کشته شدن رهبر داعش، اظهاراتی در مورد تبانی دولت و همکاران بین المللی افغانستان با گروه داعش را بی‌اساس خواند.

به گزارش نویسنده وستر؛ داکتر عبدالله عبدالله در نشست امآنلاین دوشنبه (۵ سنبله) شورای وزیران، به کشته شدن رهبر داعش در ننگرهار اشاره کرد و گفت که رهبر کشته شده داعش مسوول جنایاتی که زیر نام داعش در کشور صورت گرفته، بود و همچنین کشته شدن او یک قدم نیک برای تامین ثبات و اطمینان مردم نسبت به امنیت و آینده کشور است.

از سوی هم، آقای عبدالله افزود، کشته شدن رهبر داعش از طرفی دیگر روشن کرد که اظهاراتی که در مورد داعش و تبانی این گروه با دولت و یا با همکاران بین المللی دولت افغانستان می‌شد، هیچ مبنا و اساسی نداشته است.

عبدالله گفت: “از جمله در این شب و آنلاینها باز شنیدیم که ادعا شد هلیکوپترهای آمده و داعش را اکمال کرده، بنا بر هر انگیزه‌ای که این اظهارات صورت می گیرد، هیچ مبنا و اساس ندارد.”

او بیان داشت، حداقل مساله این است که ما به حیث شهروند کشور مسوولیت داریم که ببینیم در شرایط کنونی چه عوامل در قضایای کشور دخیل اند ولی واقعیت این است که نیروهای امنیتی و مردم افغانستان در صف اول مقابله با داعش قرار دارند.

به گفته او، نیروهای امنیتی افغانستان یک لحظه هم غافل از فعالیت داعش چه در شمال و یا در سایر نقاط کشور نبوده و همکاران بین المللی هم در سرکوب داعش با نیروهای افغان همکاری دارند.

سعد ارهابی رهبر داعش بر اساس اطلاعات نیروهای امنیت ملی افغانستان دو آنلاین پیش در حمله‌ هواپیماهای بدون سرنشین در ولایت ننگرهار کشته شد.

این در حالی است که اخیراً باردیگر وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه آن کشور در سازمان ملل متحد ادعا کرده است که چرخبال‌های ناشناس در شمال افغانستان گروه داعش را اکمال می‌کنند.

روسیه حضور داعش را در افغانستان تهدیدی برای امنیت خود عنوان می‌کند.

عبدالله امینی- نویسنده وستر