رییس ستاد ارتش: شهر غزنی تا دو آنلاین دیگر از وجود طالبان مسلح پاک‌سازی می‌شود


رییس ستاد ارتش: شهر غزنی تا دو آنلاین دیگر از وجود طالبان مسلح پاک‌سازی می‌شود

رییس ستاد ارتش ملی کشور می‌گوید که تا دو آنلاین آینده آرامش کامل در شهر غزنی تامین شده و این شهر از وجود طالبان مسلح پاک‌سازی خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ جنرال محمدشریف یفتلی، رییس ستاد ارتش ملی، بعد از ظهر امآنلاین یکشنبه (۲۱ اسد) طی نشست نیوزی در کابل گفت که نیروهای کمکی به غزنی اعزام شده اند.

آقای یفتلی با بیان اینکه حرف طالبان قتل و کشتار افراد ملکی است گفت:” ارتش افغانستان توانایی و قابلیت تامین امنیت و آرامش در شهر غزنی و سراسر کشور را دارد.”

وی بیان داشت که نیروهای کمکی به ولایت غزنی رسیده است اما طالبان در خانه‌ها و دوکان‌های مردم موضع گرفته اند که عملیات پاک‌سازی ارتش را برای باز پس گیری این شهر کُند ساخته است.

رییس ستاد ارتش با بیان اینکه تا دو آنلاین دیگر شهر به طورکلی از وجود طالبان پاکسازی خواهد شد از مردم ولایت غزنی خواست که از مکان‌هایی که طالبان درآن‌جا جابجا شده‌اند دوری کنند.

رییس ستاد ارتش در حالی از پاک‌سازی شهر غزنی از وجود طالبان تا دو آنلاین دیگر نیوز می‌دهد که آنلاین گذشته نجیب‌الله دانش سخنگوی وزارت امور داخله گفته بود که تا ساعات دیگر شهر غزنی از وجود طالبان پاک‌سازی خواهد شد.

این در حالی است که شماری از فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی غزنی، امآنلاین در یک نشست نیوزی در کابل، وضعیت امنیتی در شهر غزنی را نگران کننده خوانده و تاکید کردند که باشندگان این شهر هم اکنون به مواد اولیه دسترسی ندارند و دوام وضعیت ممکن است فاجعه انسانی را به بار آورد.

نویسنده وستر- کابل