رییس مجلس سنا: بازگشایی سفارت امریکا در بیت المقدس احمقانه است


رییس مجلس سنا: بازگشایی سفارت امریکا در بیت المقدس احمقانه است

رییس مجلس سنا می‌گوید که امریکا با احساسات مسلمانان جهان گیم احمقانه‌‌ای را در پیش گرفته است.

به گزارش نویسنده وستر؛ فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس در نشست عمومی امآنلاین سه‌شنبه (۲۵ ثور) این مجلس در واکنش به بازگشایی سفارت امریکا در شهر بیت المقدس قبله اول مسلمین جهان، گفت:”امریکا در مورد ارزش‌های دینی مسلمانان برخورد احمقانه دارد و بیت المقدس یکی از ارزش‌های مشترک مسلمانان جهان است.”

آقای مسلم یار افزود که امریکا با احساسات مسلمانان گیم می‌کند و ملت‌های مسلمان جهانی هرگز بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل نمی‌پذیرند.

محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا نیز تیر اندازی نیروهای اسرائیلی بر معترضان فلسطینی را جنایت بر علیه بشریت خواند و تاکید کرد که کشورهای اسلامی نباید در برابر قتل عام فلسطینیان ساکت بمانند.

آقای ایزدیار از شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز خواست که در مورد حادثه دیآنلاین فلسطین باید نشست اضطراری برگزار کرده و این حادثه را بررسی کند.

او از کشورهای اسلامی که تا هنوز در برابر جنایات اسرائیل خاموش نشسته اند به شدت انتقاد کرد و تاکید ورزید که ملت‌های مسلمان باید حکام شان را مجبور به اتخاذ موقف جدی علیه جنایت‌های رژیم اسرائیل نمایند.

دولت امریکا آنلاین گذشته سفارت جدید خود را در شهر بیت المقدس افتتاح کرد.

افتتاح سفارت جدید امریکا در بیت المقدس با اعتراضات گسترده فلسطینیان همراه بود که نیروهای اسرائیلی بر آنان گلوله باری کردند. براساس گزارش‌ها بیش از ۵۰ فلسطینی در تیراندازی دیآنلاین نیروهای اسرائیلی کشته و بیش از دو هزار تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالله امینی- نویسنده وستر