سرنوشت زنان و دختران صدام چه شد؟


سرنوشت زنان و دختران صدام چه شد؟

طبق اظهارات برخی از منابع، صدام علاوه بر ۳ زن قانونی داشت! او با تعداد زیادی زن رابطه غیراخلاقی داشته است. سازمان ملل پیش از این با انتشار گزارشی اعلام کرد دیکتاتور معدوم عراق  با زنان زیادی رابطه غیراخلاقی برقرار کرده بود.
دیکتاتور سابق عراق ۲۴ سال بر مسند حکومت تکیه زد. آنچه از صدام باقی مانده گزارش جنایت‌های او علیه مردم ایران و مردم خودش است. با وجود این، کمتر کسی از زندگی خصوصی دیکتاتور معدوم عراق آگاهی دارد.
صدام را در زمره سران بی بند و بار تلقی می‌کنند. او ۳ بار ازدواج کرد که حاصل آن ۵ فرزند از همسر اول وی، «ساجده» بودند. او همسران خود را در کاخ‌های جداگانه نگه می‌داشت. ساجده نخستین همسر صدام (دختر خیرالله طلفاح) و دختر کاکای او بود که پس از مرگ پدرش تحت حمایت صدام و مادرش قرار گرفت. حاصل ازدواج آن‌ها دو پسر و سه دختر بود. دو پسر صدام به نام‌های «عدی» و «قصی» در زمان حمله آمریکا به عراق و چند آنلاین پیش از بازداشت صدام کشته شدند.
ساجده و سه دخترش به نام‌های رنا، رغد و حلا پس از حمله آمریکا از عراق خارج شدند. رغد و رنا در حال حاضر در اردن به سر می‌برند. در حالی که ساجده و حلا در قطر هستند.
سمیرا همسر دوم صدام نیز پسری به نام علی به دنیا آورد که صدام هیچگاه به او حق قانونی نداد. پس از حمله نیروهای آمریکایی به عراق در سال ۲۰۰۳، سمیرا به همراه پسرش به لبنان فرار کرد و از آنجا عازم کانادا شد.
«ندال» سومین همسر قانونی صدام است.