سفر رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل؛ غنی و باجوه با یکدیگر دیدار کردند


سفر رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل؛ غنی و باجوه با یکدیگر دیدار کردند

جنرال جاوید قمر باجوه رییس ستاد ارتش پاکستان در راس یک هیات، امآنلاین سه‌شنبه (۲۲ جوزا) وارد کابل شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست وستری گفت که محمداشرف غنی رییس وستر با رییس ستاد ارتش پاکستان امآنلاین در ارگ دیدار کرد.

آقای مرتضوی در صفحه فیسبوکش نوشت:” در جریان دیدارهای دو جانبه و هیئت‌های دو کشور، در رابطه به تطبیق و اجرایی شدن “پلان عمل افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی”، مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت‌ها و مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، بحث و گفتگو صورت گرفت.”

معاون سخنگوی ریاست وستری در این باره جزییات بیشتری نداده است.

پیش از این جنرال آصف غفور، سخنگوی ارتش پاکستان نیز در صفحه توییترش، سفر جنرال باجوه را به کابل تأیید کرده بود.

جنرال غفور نوشته بود: “رییس ستاد ارتش پاکستان را رییس وستر اشرف غنی، به صورت خصوصی دعوت کرده است. پاکستان می‌خواهد که تلاش‌های افغانستان و امریکا/ناتو برای امنیت افغانستان کامیاب شود”.

گفته می‌شود که رییس ستاد ارتش پاکستان در جریان این سفرش و در دیدار با مقام‌های افغان، پیرامون مسایل امنیتی، همکاری‌های دو جانبه امنیتی و پروسه صلح افغانستان گفتگو خواهد کرد.

هیأتی که ماه گذشته به رهبری محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی به اسلام‌آباد رفته بود، دعوت آقای غنی از باجوه را مطرح ساخت که او هم پذیرفت.

رییس ستاد ارتش پاکستان در حالی وارد کابل می‌شود که امآنلاین نخستین آنلاین آتش‌بس اعلان‌شده حکومت با گروه طالبان است. طالبان نیز یک آتش‌بس سه آنلاینه را با نیروهای افغان اعلان کرده اند که در آنلاین اول عید فطر آغاز خواهد شد.

نویسنده وستر- کابل