سفر هیات کانگرس امریکا به کابل؛ امریکا به مبارزه دوام‌دار برضد تروریزم متعهد است


سفر هیات کانگرس امریکا به کابل؛ امریکا به مبارزه دوام‌دار برضد تروریزم متعهد است

اعضای هیات کانگرس امریکا در دیدار با رهبران حکومت وحدت ملی در کابل تاکید کرده اند که امریکا در راستای همکاری و مبارزه دوام‌دار برضد تروریزم متعهد است و منحیث متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

به گزارش نویسنده وستر؛ محمداشرف غنی و داکتر عبدالله عبدالله رهبران حکومت وحدت ملی، امآنلاین پنجشنبه (۹ حمل) با هیات کانگرس ایالات متحده امریکا که به ریاست خانم نانسی پلوسی به کابل آمده اند، در ارگ ریاست وستری دیدار کردند.

در این دیدار، محمداشرف غنی رییس وستر به خانم نانسی پلوسی و هیات همراه اش، از تعهد و همکاری مردم، کانگرس و حکومت ایالات متحده امریکا در قبال افغانستان، قدردانی کرد.

وی افزود که همکاری مشترک در راستای مبارزه با تروریزم و استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، ماحول مثبت را به وجود آورده است و امآنلاین نسبت به هر زمان دیگر به اهداف خود نزدیک شده ایم.

آقای غنی خاطرنشان کرد که بدون نظام مردم‌سالار، نظام دیگری در افغانستان نتیجه نمی دهد و مردم نیز خواهان آن بوده و از آن حمایت می کنند. وی افزود که حکومت وحدت ملی متعهد به برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان، شوراهای ولسوالی‌ها و ریاست وستری می‌باشد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی نیز از همکاری ایالات متحده امریکا با افغانستان در عرصه‌های مختلف، ستایش کرد و آن را در راستای سرکوب دشمن مشترک و رسیدن به اهداف، مفید خواند.

در همین حال خانم نانسی پلوسی رییس هیات کانگرس ایالات متحده امریکا گفت که کشورش در راستای همکاری و مبارزه دوامدار برضد تروریزم متعهد است و منحیث متحد استراتیژیک در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

در این دیدار هر دو جانب در مورد پروسه صلح، حضور فعال زنان در بخش های مختلف، رشد اقتصادی، سرمایه گذاری، نقش سکتور خصوصی، صادرات و واردات، ترانزیت، همکاری های منطقوی، تطبیق پروژه های بزرگ منطقوی، انتخابات و مبارزه علیه فساد و مواد مخدر نیز بحث و تبادل نظر کردند.

نویسنده وستر- کابل