شاه‌حسین مرتضوی:‌جاغوری ولايت خواهد شد


شاه‌حسین مرتضوی:‌جاغوری ولايت خواهد شد

معاون سخنگوی ارگ ریاست وستری می‌گوید که واحدهای اداری مورد بازنگری قرار می‌گیرد و براساس آن ولسوالی جاغوری، ولایت خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ارگ ریاست وستری در صفحه فیسبوکش نوشته:”رييس وستر در سفر به باميان و دايكندی از بازنگری درحكومت‌داری نیوز دارد.”

به گفته آقای مرتضوی؛ براساس تصمیم آقای غنی از تعداد وزارت خانه‌ها كاسته شده به شمار ولايت‌ها افزوده خواهد شد.

معاون سخنگوی ارگ ریاست وستری نوشت:”رييس وستر گفت واحد‌های اداری مورد بازنگری قرار می‌گيرد به شمول ولسوالی جاغوری، ارتقای جاغوری به ولايت از خواسته‌های ديرنه‌ مردم است.”

آقای مرتضوی تاکید کرده است که  با ايجاد ولايت جاغوری امنيت در مالستان، جاغوری، قرباغ و ارزگان نيز بهبود خواهد يافت.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌گردد که طالبان در دو هفته بدین سو حملات گسترده‌ای را به ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی و ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان راه اندازی کرده اند.

حملات گسترده طالبان به مناطق امن با انتقادهای تند شهروندان از حکومت همراه بوده است. شمار زیادی از شهروندان حکومت را به بی‌توجهی نسبت به دفاع از مردم مناطق مرکزی متهم می‌کنند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان نیز با انتقاد از بی توجهی حکومت در دفاع از مردم تاکید کرده اند که  حکومت باید موقفش را روشن کند وگرنه مردم خود تصمیم خواهند گرفت.

این نمایندگان می‌گویند که مردم مناطق مرکزی به جرم حمایت از دولت مرکزی در معرض تهاجم “تروریستان طالب” قرار گرفته اند؛ ولی حکومت مسوولیتش را ادا نمی‎کند.

این در حالی است که شماری از باشندگان ولایت بامیان نیز همزمان با سفر آقای غنی به این ولایت، دست به اعتراض زده و رهبری حکومت را متهم به عوام فریبی کردند.

معترضان، سفر آقای غنی به بامیان و وعده‌های او در این سفر را عوام فریبانه و کمپاین انتخاباتی خوانده و از او خواستند که به جای سفر به دایکندی و بامیان به ولسوالی‌های ارزگان، جاغوری و مالستان که مورد هجوم طالبان قرار گرفته اند، سفر کند.

نویسنده وستر- کابل