شورای امنیت سازمان ملل حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد


شورای امنیت سازمان ملل حمله تروریستی قندهار را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله تروریستی در ولایت قندهار که در نتیجه آن جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس و جنرال عبدالمومن حسین‌خیل رئیس امنیت ولایت قندهار کشته شدند را به شدت محکوم کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با نشر اعلامیه‌ای به حملات اخیر تروریستی در افغانستان به ویژه حمله تروریستی قندهار واکنش نشان دادند.

در اعلامیه شورای امنیت سازمان ملل آمده:”اعضای شورای امنیت ملل متحد حملات در جریان هفته‌های اخیر در افغانستان به شمول حوادث امنیتی در ولایات جوزجان، قندوز، تخار، هرات، زابل، فراه و حمله آنلاین پنجشنبه در قندهار، که همه این رویدادها باعث کشته و زخمی شدن شمار زیاد گردیده است، را شدیداً محکوم نمودند. این حملات درست قبل از انتخابات ۲۰ اکتوبر اتفاق افتاده اند.”

در این اعلامیه تاکید شده:”اعضای شورای امنیت روی اهمیت فضای امن برای انجام انتخابات تاکید داشته و اظهار نمودند که هر نوع خشونت و هر گونه تهدید برای اخلال انتخابات و پروسه‌های دموکراتیک در افغانستان قابل پذیرش نمی‌باشد.”

گفتنی است که شام آنلاین گذشته (پنجشنبه ۲۶ میزان) یک مهاجم مسلح که نفوذی طالبان خوانده شده در دفتر والی قندهار به سوی مقام‌های ملکی و نظامی این ولایت تیراندازی کرد.

این رویداد زمانی رخ داده که جنرال اسکات میلر فرمانده حمایت قاطع در افغانستان و مقام‌های ملکی و نظامی قندهار در دفتر والی قندهار جلسه داشتند.

در این حمله، جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس ولایت قندهار و جنرال عبدالمومن حسین‌خیل رئیس امنیت ملی ولایت قندهار کشته شدند.

در این تیراندازی همچنان زلمی ویسا والی قندهار و شمار دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفت.

نویسنده وستر- کابل