شورای عالی صلح: کارهای پاکستان در ارتباط به صلح افغانستان نمایشی است


شورای عالی صلح: کارهای پاکستان در ارتباط به صلح افغانستان نمایشی است

مسوولان در شورای عالی صلح کشور می‌گویند که کارهای پاکستان در ارتباط به مساله صلح افغانستان تاکنون نمایشی بوده و هیچ گام عملی و موثر در این راستا برداشته نشده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ سید احسان الله طاهری سخنگوی شورای صلح امآنلاین چهارشنبه (۱۶ عقرب) در یک نشست نیوزی در کابل عملکرد پاکستان در ارتباط به صلح افغانستان را نمایشی خواند.

آقای طاهری گفت که دولت پاکستان علی الرغم تعهدات مکررش مبنی بر حمایت از روند صلح افغانستان و قطع حمایت‌ها از مخالفین مسلح دولت تاکنون گام عملی در این زمینه برنداشته است.

او گفت که تمام عملکردهای پاکستان در ارتباط به صلح افغانستان نمایشی بوده و روی پروسه صلح کشور تاثیری در پی نداشته است.

طاهری پاکستان را یکی از اخلال گران پروسه صلح در افغانستان خوانده گفت که این کشور تاکنون از اخلال گری دست برنداشته و انتظار می‌رود که جامعه بین المللی علی‌الرغم حمایت از پروسه صلح افغانستان کشورهای مخل روند صلح را زیر فشار قرار دهد.

آنلاین گذشته رییس وستر غنی نیز اقدام‌های اخیر دولت پاکستان از جمله رهایی ملا برادر را که گفته می‌شود در پیوند به صلح افغانستان موثر واقع خواهد شد، اقدام کوچک از سوی پاکستان خواند.

به دنبال افزایش فشارهای ایالات متحده امریکا روی پاکستان به دلیل گیم دوگانه این کشور در ارتباط به جنگ و صلح افغانستان، ملا برادر یکی از رهبران بانفوذ طالبان از زندان پاکستان رها شد.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر