شورای ولایتی: احتمال حمله دوباره طالبان به شهر غزنی وجود دارد


شورای ولایتی: احتمال حمله دوباره طالبان به شهر غزنی وجود دارد

اعضای شورای ولایتی غزنی می‌گویند که طالبان در ولسوالی‌های اطراف شهر غزنی جابجا شده‌اند و احتمال حمله دوباره آنان به این شهر وجود دارد.

به گزارش نویسنده وستر؛ اعضای شورای ولایتی غزنی، امآنلاین پنجشنبه (۲۵ اسد) در یک نشست نیوزی در کابل، شهر غزنی را زیر تهدیدات بلند امنیتی طالبان عنوان کردند.

امان الله کامرانی معاون شورای ولایتی غزنی در این نشست تصریح کرد: “طالبان در اطراف غزنی جابجا شده‌اند و ولسوالی‌های گیلان، مقر، آب‌بند، قره باغ، گیرو و اندر که در اطراف این شهر قرار دارند را به محاصره خود در آورده اند.”

آقای کامرانی علاوه کرد که احتمال آن وجود دارد که طالبان جابجا شده در این مناطق، به شهر غزنی سرازیر شوند و این شهر را باری دیگر مورد حملات خود قرار دهند. در حالیکه زیرساخت‌ها و تشکیلات نظامی غزنی برای دفاع در برابر گروه‌های تروریستی ناکافی می‌باشد.

لطیفه اکبری رییس شورای ولایتی غزنی نیز در این نشست از حکومت خواست که هرچه زودتر برای جلوگیری از حمله احتمالی دوباره طالبان، عملیات تصفیه ای را در تمام ولسوالی‌های ناامن غزنی آغاز کند و تا سرکوب کامل طالبان مسلح و دیگر تروریستان این عملیات‌ها جریان داشته باشد.

اعضای شورای ولایتی غزنی همچنان از حکومت خواستند که نیروهای نظامی این ولایت را افزایش دهد.

آنان همچنان بیان کردند که اعتماد مردم غزنی به حکومت کمرنگ شده و حکومت باید برای احیاء دوباره اعتماد از دست رفته خود، موضوع چگونگی مورد حمله قرار گرفتن غزنی و تاخیر در اعزام نیروهای کمکی به این ولایت را بررسی کند و به صورت واضح به مردم ارایه نماید.

بررسی خسارات مالی وارد شده به مردم غزنی و پرداخت آن، از دیگر خواست‌های این نمایندگان از حکومت می‌باشد.

گفتنی است که طالبان شب جمعه (۱۹ اسد) دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. ۵ آنلاین درگیری شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در شهر غزنی جریان داشت و نیروهای امنیتی دو آنلاین پیش توانستند که کنترول این شهر را به دست بگیرند.

برخی منابع امنیتی گفته اند که در جریان پنج آنلاین جنگ در شهر غزنی، دست‌کم ۶۰ غیرنظامی و ۱۴۵ نظامی در این شهر کشته شدند. گفته می‌شود که تلفات مخالفان مسلح در این شهر به ۵۳۳ کشته و زخمی رسیده است.

نویسنده وستر- کابل