طالبان می‌خواهند کنترول شاهراه حلقه‌ای شمال را به دست بگیرند


طالبان می‌خواهند کنترول شاهراه حلقه‌ای شمال را به دست بگیرند

عبدالطیف ابراهیمی، والی سمنگان گفته که طالبان با افزایش تهدیدها بر ولسوالی‌های خرم و سارباغ، روی‌دوآب، دره صوف پایین و دره صوف بالا تلاش دارند تا کنترول شاهراه حلقه‌ای شمال کشور را به دست بگیرند.

به گزارش نویسنده وستر به نقل از صدای امریکا؛ والی سمنگان همچنان کمبود قوای پولیس را به عنوان چالش عمده آن ولایت برشمرد. او گفت که تشکیل ۱۴۰۰ نفری پولیس برای تامین امنیت مرکز و ولسوالی‌های آن ولایت بسنده نیست.

آقای ابراهیمی به گونه خاص افزایش پولیس را برای تامین امنیت انتخابات ضروری برشمرد و گفت “تشکیلی که ما داریم تکافو نمی‌کند، یک چالش بسیار جدی است کمبود تشکیل پولیس و ما جدی با آن مواجه استیم”.

از سویی هم فرمانده پولیس سمنگان از تلاش‌ها برای ایجاد قطعه امنیتی ریزرف متشکل از واحدهای مختلف امنیتی به خاطر دفع حملات مخالفان نیوز می‌دهد.

محمد جان دریاب، فرمانده پولیس سمنگان می‌گوید که مخالفین تلاش دارند تا با سقوط ولسوالی دره‌صوف این ولایت، کنترول معدن ذغال سنگ را به دست بگیرند.

مقام‌های سمنگان می‌گویند اگر توجه جدی در زمینه حل مشکل کمبود تشکیل پولیس در این ولایت صورت گیرد، تامین امنیت انتخابات نیز آسان‌تر خواهد شد.

نویسنده وستر- کابل