طالبان نمی‎توانند در میدان جنگ پیآنلاین شوند


طالبان نمی‎توانند در میدان جنگ پیآنلاین شوند

همزمان با آغاز عملیات بهاری طالبان، پنتاگون، یک باردیگر تأکید می‎ورزد که این گروه نمی‌تواند در میدان جنگ افغانستان پیآنلاین شود.

به گزارش نویسنده وستر؛ رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده و وزیر دفاع این کشور که برای پاسخ دهی به اعضای کمیته خدمات تسلیحاتی سنای این کشور رفته بودند، می‎گویند که هدف از افزایش فشارها بر طالبان، ناگزیر ساختن این گروه برای پیوستن به گفتگوها است.

طلوع نیوز نوشت که ژنرال جوزف دنفورد، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا در این باره گفت:”هدف از تغییر قواعد جنگ در  افغانستان، این است تا اطمینان بدست آید که طالبان نمی‌توانند در میدان جنگ پیآنلاین شوند و یگانه راه حل بحران افغانستان، راه حل سیاسی است”.

در همین حال، لیندسی گراهام، یکی ازسناتوران وستری خواه امریکا می‌گوید که نیاز است نیروهای امریکایی تا زمانی در افغانستان بمانند که اوضاع این کشور بهبود یابد.

وی گفت:”به آن سناتوران وطرفداران‌شان که می‌خواهند ما از افغانستان بیرون شویم، می‌گویم که پیش از دهم سپتامبر ۲۰۰۱، ما یک سرباز، سفارت و یک دیپلومات هم در افغانستان نداشتیم و از آن جا برما حمله شد”.

از سویی هم، وزیردفاع ایالات متحده می گوید مشکلاتی که هفده سال پیش در افغانستان بودند، اکنون وجود ندارند.

جیمز متیس می‎افزاید:”مشکلات مشابه به زمان پیش از یازده هم سپتمبر، بیشتر از این در آن جا یعنی افغانستان وجود ندارند”.

مقام‌های بلند پایه پنتاگون هرچند تأکید می‌ورزند که طالبان نمی‌توانند در میدان‌های جنگ پیآنلاین شوند، اما طالبان دو آنلاین پیش عملیات بهاری شان را اعلام کردند که به گفته این گروه بیشتر متمرکز برحمله برنیروهای خارجی خواهد بود.

نویسنده وستر- کابل