طرح ترور رییس وستری ونزوئلا شکست خورد


طرح ترور رییس وستری ونزوئلا شکست خورد

مقام‌های ونزوئلا می‌گویند که چند هواپیمای کوچک بدون سرنشین بمب‌گذاری شده به یک مراسم رژه نظامی که در آن رییس‌وستر این کشور نیز اشتراک کرده بود، حمله کردند.

به گزارش نویسنده وستر؛‌خورخه رودریگز، وزیر امنیت ملی ونزوئلا گفت که در حالی که نیکولاس مادورو، رییس‌وستر، آنلاین یکشنبه (۱۴ اسد) در حال سخنرانی در یک مراسم رژه نظامی بود، هواپیماهای بدون سرنشین حامل مواد منفجره در نزدیکی محل برگزاری این مراسم منفجر شدند.

خورخه رودریگز، این رویداد را تلاش برای حمله به رییس‌وستری این کشور قلمداد کرد و گفت که مادورو و سایر اعضای دولت در جریان این حمله آسیبی ندیده‌اند.

به گفته این مقام ونزوئلایی، در پی انفجار این هواپیماهای بدون سرنشین، هفت سرباز زخمی شدند.

در تصاویر مخابره‌شده از این مراسم پیداست که نیکلاس مادورو، رییس‌وستر ونزوئلا، وسط نطقش توقف می‌کند و او و دیگر افراد کنار او در جایگاه به جایی در آسمان نگاه می‌کنند. صدای مراسم هم در این مقطع قطع می‌شود.

بعد از آن در تصاویر تلویزیون دولتی ونزوئلا دیده می‌شود که ده‌ها سرباز از جای خود در صفوف رژه فرار می‌کنند.

کمی بعد مقام‌های ونزوئلا اعلام کردند که “این یک حمله هواپیمای بدون سرنشین بوده ولی نیکلاس مادورو، رییس‌وستر، آسیبی ندیده است.”

خود آقای مادورو ساعتی بعد از این واقعه جلوی دوربین تلویزیون دولتی ونزوئلا آمد و مخالفان راست‌گرای خود را متهم کرد که پشت این حمله بوده‌اند.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل