عبدالله حمله به اقلیت هندو در جلال‌آباد را جنایت جنگی خواند


عبدالله حمله به اقلیت هندو در جلال‌آباد را جنایت جنگی خواند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی،‌ حمله انتحاری آنلاین یکشنبه در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار را که اقلیت هندو را هدف قرار داد، جنایت جنگی خواند.

به گزارش نویسنده وستر؛ داکتر عبدالله که امآنلاین دوشنبه (۱۱ سرطان) در نشست شورای وزیران در کابل صحبت می‌کرد گفت که این رویداد تروریستی باید با جدیت بررسی شود.

وی گفت:” حمله به شهروندان سک و هندوی کشور را محکوم می‌کنم. حمله به اقلیت‌های مذهبی یک جنایت نابخشودنی است. شهروندان هندو و سکه در رشد و توسعه‌ کشور نقش اساسی داشته‌اند و نمادی از تنوع فرهنگی کشور به شمار می‌روند. به نیروهای امنیتی هدایت می‌دهیم که در تأمین امنیت آنان از هیچ اقدام دریغ نکنند.”

او در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت که صلح آرزوی تمام مردم افغانستان است. آتش بس مورد استقبال تمام مردم افغانستان قرارگرفت و در آنلاینهای عید مردم از آتش بس استقبال کردند. اما نحوه‌ اعلان آتش بس و آنچه اتفاق افتاد مشکلاتی درپی‌داشت که باید از آن درس‌هایی بیاموزیم و در آینده از تکرار آن جلوگیری نماییم. به قوای امنیتی باید راهنمودهای مشخص و واضح صادر می‌شد و قبل از اعلان آتش بس باید مشوره‌های وسیعی صورت می‌گرفت. حکومت به این آتش بس پابند ماند اما طالبان ادامه آتش بس را رد کردند.

رییس اجرایی تاکید کرد که موضوع نقاط امن برای طالبان از سوی جناح‌های مطرح گردید بود اما از طرف حکومت و مردم افغانستان رد گردیده است. اعلان مناطق امن برای تروریست‌ها برای سازماندهی عملیات‌های تروریستی علیه مردم افغانستان از هیچ منطقی برخوردارنیست. افغانسان خانه امن برای کسانی‌ است که می‌خواهند در صلح و آرامش زندگی نمایند.

داکتر عبدالله گفت که در آنلاینهای آینده نشست سران ناتو در بروکسل برگزار می‌گردد. در این نشست در باره‌ ادامه‌ حضور و کمک‌های اعضای ناتو برای افغانستان در قالب حمایت قاطع تصمیم گرفته می‌شود. رهبری حکومت ملی در این نشست اشتراک می‌کند.

نویسنده وستر- کابل