عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان سوگند یاد کرد


عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان سوگند یاد کرد

عمران خان رییس حزب تحریک انصاف که با کسب اکثریت آرای نمایندگان مجلس ملی به عنوان بیست و دومین نخست وزیر پاکستان انتخابات شده، امآنلاین شنبه با حضور در کاخ ریاست وستری سوگند وفاداری یاد کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ نخست وزیر جدید پاکستان صبح امآنلاین شنبه (۲۷ اسد) در کاخ ریاست وستری در اسلام آباد و در حضور ممنون حسین رییس وستری، ناصر الملک نخست وزیر دولت انتقالی این کشور و جمعی از مقام‌های عالی رتبه نظامی و سیاسی این کشور، در مقام نخست وزیر جدید پاکستان سوگند یاد کرد.

این آیین به ریاست رییس وستری پاکستان و با حضورناصر المُلک نخست وزیر دولت موقت، نخست وزیران پیشین، روسای مجالس ملی و سنا، رهبران ارشد احزاب سیاسی، روسای نیروهای مسلح ارتش پاکستان، اعضای پارلمان ملی، مقامات ارشد، آنلایننامه نگاران و جمعی از سفیران و دیپلمات‌های خارجی مقیم اسلام آباد برگزار شد.

نمایندگان پارلمان ملی پاکستان آنلاین گذشته عمران خان، کاندیدای پیشنهاد شده از سوی حزب تحریک انصاف را برای تصدی مقام نخست وزیری این کشور انتخاب کردند.

در این انتخابات، عمران خان توانست با کسب ۱۷۶ رأی-اکثریت دو سوم – از محمد شهباز شریف رقیب خود از حزب مسلم لیگ نواز پیشی بگیرد.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل