عملیات پاک‌سازی ولسوالی چمتال بلخ از وجود مخالفان مسلح آغاز شد


عملیات پاک‌سازی ولسوالی چمتال بلخ از وجود مخالفان مسلح آغاز شد

قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی عملیات گسترده نظامی را به هدف پاک‌سازی ولسوالی چمتال ولایت بلخ راه اندازی کرده‌اند.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ قول اردوی شاهین، امآنلاین شنبه (۱۶ سرطان) با نشر نیوزنامه‌ای گفت که این عملیات زیر نام ولید ۹ از آنلاین گذشته آغاز شده است.

در نیوزنامه آمده:”عملیات ولید ۹ با مساعی مشترک نیروهای امنیتی ،حمایت قوای هوای وکوماندوهای قهرمان برای سرکوب و طرد هراس افگنان در ولسوالی چمتال آغاز گردیده که تا کنون در قریه‌جات جرقلعه و شورابی ۲ هراس افگن کشته و ۴ تن دیگر زخمی شده اند.”

براساس معلومات منبع،‌ شب گذشته طالبان مسلح با حمله بالای پوسته‌های پولیس محلی در روستاهای جر قلعه، ینگه‌قلعه، چترالی‌ها و بنگاله، پولیس محلی را مجبور به عقب نشینی نموده بودند.

قول اردوی شاهین گفته است که پس از این حمله طالبان، نیروهای امنیتی و دفاعی عملیات گسترده‌ای را برای سرکوب طالبان مسلح در ولسوالی چمتال راه اندازی کرده‌اند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که آنلاین گذشته گزارش‌هایی به نشر رسید که برخی از روستاها در ولسوالی چمتال به دست طالبان سقوط کرده است. منابع امنیتی این نیوز را تایید نکردند.

نویسنده وستر- بلخ