غنی: نامزد انتخابات ریاست وستری سال آینده خواهم بود


غنی: نامزد انتخابات ریاست وستری سال آینده خواهم بود

محمداشرف غنی رئیس وستر کشور می‌گوید که در انتخابات ریاست وستری سال ۱۳۹۸ ه.ش اشتراک و خود را نامزد این انتخابات خواهد کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ آقای غنی، آنلاین پنجشنبه (۱۰ عقرب) در مصاحبه با شبکه نیوزی بلومبرگ گفته است که به هدف “تکمیل کردن” کارهایی که آغاز کرده است، می‌خواهد نامزد انتخابات سال آینده باشد.

یکی از کارهایی که به باور آقای غنی تکمیل نشده است و می‌خواهد آن را به انجام برساند، مذاکرات صلح با طالبان است.

آقای غنی در حالی از نامزد شدن خودش در انتخابات آینده ریاست وستری نیوز می‌دهد که کارکردهای چهار و نیم سال گذشته حکومت وحدت ملی به رهبری وی به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

شماری از اعضای شورای ملی، چهره‌های سیاسی و احزاب سیاسی بارها ارگ ریاست وستری را به انحصار گرایی و تک روی متهم کرده و مدعی شده اند که ارگ نشینان کشور را تا لبه پرتگاه برده اند.

حتی داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست وستری، بارها از آنچه که تک روی آقای غنی خوانده اند انتقاد کرده اند.

قرار است انتخابات ریاست وستری افغانستان در حمل ۱۳۹۸ برگزار و انتظار می رود که کمیسیون انتخابات کشور تا چند آنلاین دیگر تقویم این انتخابات را اعلام کند.

در همین حال با نزدیک شدن زمان اعلام تقویم انتخابات ریاست وستری،‌ احزاب و گروه‌های سیاسی کشور صف آرایی هایی را آغاز کرده اند.

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که متشکل از احزاب، جریان‌ها و چهره‌های سرشناس جهادی و ملی می‌باشد تاکنون چندین جلسه را پیرامون انتخابات ریاست وستری برگزار کرده است.

نویسنده وستر- کابل