غنی و قریشی در ارگ دیدار کردند


غنی و قریشی در ارگ دیدار کردند

محمداشرف غنی رئیس وستری کشور با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان، بعد از ظهر امآنلاین شنبه (۲۴ سنبله) در ارگ ریاست وستری دیدار کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست وستری با نشر نیوزنامه‌ای گفته که در این دیدار روی موضوعات مختلف به شمول امنیت، صلح و ثبات در منطقه، مبارزه مشترک با تروریزم، تطبیق پلان عمل افغانستان و پاکستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در نیوزنامه آمده که آقای غنی با اشاره به اهمیت پلان عمل افغانستان و پاکستان، گفت که این پلان همه جانبه می‌باشد و مؤثریت آن زمانی مورد توجه است که بگونه کامل عملی و مورد تطبیق قرار گیرد.

نیوزنامه افزوده در این دیدار، ضمن بحث روی پیشرفت‌ پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی و حمایت پاکستان از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، برتطبیق همه جانبه آن تأکید گردید.

گفتنی است که شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در راس یک هیات بلند پایه دولت آن کشور، صبح امآنلاین به کابل رسید. آقای قریشی به دعوت صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور به کابل سفر کرده است.

آقای قریشی در این سفرش به کابل،‌ با آقای صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه و داکتر عبدالله عبدالله رهبران حکومت وحدت ملی نیز دیدار خواهد کرد.

هدف از وزیر امور خارجه پاکستان به کابل، بحث و گفتگو روی روابط دوجانبه، مسایل امنیتی، سیاسی، روابط اقتصادی و پیشرفت‌های که در زمینه عملی شدن پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی صورت گرفته خوانده شده است.

نویسنده وستر- کابل