غنی کشته شدگان حمله ننگرهار را “شهدای راه صلح افغانستان” خواند


غنی کشته شدگان حمله ننگرهار را "شهدای راه صلح افغانستان" خواند

محمداشرف غنی رییس وستری، حمله انتحاری به گردهمایی نیروهای امنیتی و اعضای گروه طالبان که برای تجلیل از آتش بس در ولایت ننگرهار برگزار شده بود را به شدت محکوم کرد و کشته شدگان آن را شهدای راه صلح افغانستان خواند.

به گزارش نویسنده وستر؛ آقای غنی در پیامی گفته است که  با تاسف که تروریستان در آنلاین دوم عید جشن خوشی مردم مسلمان افغانستان، در حالیکه مردم در ولایت ننگرهار برای تجلیل از صلح و آتش بس گردهم آمده بودند، آنان را هدف قرار دادند.

وی بیان داشته که دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان در آنلاین متبرک عید، دست به جنایت انسانی زده و با هدف قرار دادن مردم، ثابت ساختند که به حکم باداران‌شان می‌خواهند فضای به وجود آمده و خوشی افغان‌ها را با هر قیمت برهم بزنند.

محمداشرف غنی تاکید کرده که این رویداد، حمله بالای مردم افغانستان محسوب می‌شود، و آنانی که در این حادثه تروریستی شهید گردیدند شهدای راه صلح افغانستان می‌باشند.

آقای غنی به مسوولین مربوطه هدایت داده است تا جهت تداوی زخمی‌ها و رسیدگی به خانواده‌های شهدا اقدامات عاجل نمایند.

گفتنی است که یک مهاجم انتحاری به گردهمایی نیروهای امنیتی و اعضای گروه طالبان که برای تجلیل از آتش‌بس در ننگرهار برگزار شده بود، حمله کرد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که این انفجار بعد از ظهر امآنلاین شنبه (۲۶ جوزا) زمانی رخ داد که نیروهای امنیتی و مردم یکجا با طالبان از آتش‌بس و عید فطر با خوشحالی تجلیل می‌کردند.

آقای خوگیانی بیان داشت که یک مهاجم انتحاری مواد منفجره خود را حوالی ۵:۳۰ عصر امآنلاین در میان نیروهای امنیتی و اعضای طالبان در شهرک غازی امان‌الله انفجار داد.

گفته می‌شود که در این حمله تروریستی دستکم ۲۵ نفر کشته و ۵۴ تن دیگر زخمی شده اند.شاهدان عینی گفته‌اند آنها اجساد چند نفر از جمله اعضای طالبان، نیروهای امنیتی و غیرنظامیان را در محل دیده‌اند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است.

گروه طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده است.

نویسنده وستر- کابل