فرمانده جدید نیروهای خارجی در افغانستان معرفی شد


فرمانده جدید نیروهای خارجی در افغانستان معرفی شد

جنرال اسکات میلر، رسما به حیث فرمانده جدید نیروهای امریکایی و ماموریت حمایت قاطع در افغانستان معرفی و به کارش آغاز کرد.

به گزارش نویسنده نویسنده وستر؛ جنرال اسکات میلر امآنلاین یکشنبه (۱۱ سنبله ) طی مراسم ویژه در کابل، رسمآ فرماندهی نیروهای امریکایی و ماموریت حمایت قاطع در افغانستان را از جنرال جان نیکلسون تحویل گرفت.

جنرال میلر در این مراسم گفت:” ما به خاطر تامین صلح در افغانستان تلاش می‌کنیم و همزمان  به تعهدات خویش مبنی بر حمایت از مردم افغانستان پایبند هستیم.”

این جنرال امریکایی بیان داشت که ناتو برای حمایت از مردم افغانستان تا زمانی‌که صلح سراسری در این کشور تامین نشود حضور خواهد داشت.

در همین جنرال جان نیکلسون فرمانده پیشین نیروهای امریکایی و حمایت قاطع برای افغاننستان گفت:” ناتو می‌خواهد که نسل جدید افغانستان بدون ترس و به دور از جنگ و خشونت زندگی کند.”

جنرال نیکلسون بیان داشت مردم افغانستان چهل سال جنگ و خشونت را تجربه کرده‌اند و دیگر نمی‌خواهند که در آتش جنگ بسوزند بلکه صلح می خواهند و این خواست جهان هم است که در افغانستان صلح تامین شود.

وی افزود، ناتو تا زمانی‌که درافغانستان صلح سراسری تامین نشود دست از حمایت مردم افغانستان بر نخواهد داشت.

فرمانده پیشین نیروهای امریکایی در افغانستان اظهار داشت:”ما به این باور رسیدیم که صلح بدون گفتگو تامین نخواهد شد به این خاطر از اعلام آتش بس توسط حکومت افغانستان حمایت کردیم.”

اسکات میلر، نهمین جنرال امریکایی است که طی هفده سال گذشته فرماندهی نیروهای امریکایی و نیروهای ناتو را در افغانستان  بر عهده می‌گیرد.

 این جنرال امریکایی در حالی فرماندهی ۱۴ هزار سرباز امریکایی و ناتو را در افغانستان به عهده می‌گیرد که در این اواخر ناامنی‌ها در کشور افزایش یافته است.

محمد رقیب فیاض- نویسنده وستر