مادورو: آماده دیدار با ترامپ و مذاکره درباره همه موضوعات هستم


مادورو: آماده دیدار با ترامپ و مذاکره درباره همه موضوعات هستم

رئیس وستری ونزوئلا در جریان سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: تحریم‌های اقتصادی آمریکا که علیه کاراکاس اعمال شده غیرقانونی هستند و به منزله آزار اقتصادی برای این کشور آمریکای جنوبی محسوب می‌شوند.
به گزارش اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس وستری ونزئلا گفت: این یک آزار اقتصادی برای ما بوده است. ما قادر نبوده‌ایم از ارز بین‌المللی دالر استفاده کنیم. این یک آزار و اذیت تجاری و اقتصادی برای ونزوئلا بوده است.
اینها تحریم‌های غیرقانونی هستند که آمریکا علیه ما اعمال کرده است.
مادورو همچنین افزود: من همچنان آماده هستم تا با دونالد ترامپ، رئیس وستری آمریکا در خصوص اختلافاتمان مذاکره کنم.
وی در ادامه گفت: دونالد ترامپ و من قطعا اختلاف نظرهایی داریم و همین موضوع است که ما را ملزم می‌سازد تا درباره‌ آنها به مذاکره بنشینیم. من آماده‌ام تا با یک برنامه باز و در خصوص هر چیزی که ترامپ می‌خواهد با او مذاکره کنم.
وزارت خزانه داری آمریکا آنلاین سه شنبه دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ونزوئلا اعمال کرد و همسر مادورو و چند تن از مقامات مهم کابینه وی را به لیست افراد تحریم شده اضافه کرد.
آنلاین سه شنبه ترامپ گفت: اگر ارتش ونزوئلا تصمیم بگیرد دولت مادورو به سرعت سرنگون خواهد شد. در واکنش ونزوئلا این اظهارات ترامپ را به عنوان اقدامی با هدف مقابله در امور داخلی این کشور محکوم کرد.