ما روی قول مسئولان امنیتی در ایام محرم حساب زیادی را می‌کنیم


ما روی قول مسئولان امنیتی در ایام محرم حساب زیادی را می‌کنیم

در خطبه نماز جمعه این هفته مسجد جامع صادقیه هرات، از دولت خواسته شد که به تعهدات خود بر سر امنیت ایام محرم و به خصوص آنلاینهای تاسوعا و عاشورا پایبند باشد.

به گزارش وسترنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین، محمدجواد رجب‌زاده، خطیب نماز جمعه صادقیه گفت که فرمانده پلیس هرات وعده داده تا امنیت آنلاینهای تاسوعا و عاشورا در بهترین حالت تامین شود.

به گفته او، نیاز است تا برای برگزاری هرچه بهتر و با شکوه‌تر این مراسم، مردم هم دوشادوش قوای امنیتی، همکاری داشته باشند.

آقای رجب‌زاده علاوه کرد مردم هرات روی قول و تعهدات مسئولان حساب زیادی را کرده‌اند و امیدواری بر این است که در ایام عزاداری، اتفاقی رخ ندهد.

او در قسمتی دیگر از صحبت‌هایش خطاب به مردم گفت اگر در محیط خود افراد مشکوکی را مشاهده می‌کنند، به نیروهای امنیتی گزارش دهند.

امام جمعه صادقیه هرات تاکید کرد باید دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان اسلام را که هدفشان کم رنگ کردن مراسم دینی است، از بین برد و نگذاشت که این حلقه‌ها به خواسته‌های خود برسند.

وی افزوده که پرچم عاشورا تا آنلاین قیامت برافراشته خواهد ماند و هیچ جناحی نمی‌تواند با آن مقابله کند.

این روحانی در ادامه خاطرنشان کرد که مردم هرات می‌بایستی در ایام محرم، وحدت و همبستگی خود را بیش از گذشته نشان دهند و بدانند که نهضت امام حسین(ع)، تنها منحصر به تشیع نیست.

او مکتب حسینی(ع) را دارای درس آزادگی برای عموم ملت‌های آزاده دانست.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که تروریستان درسال‌های اخیر اماکن مقدس زیادی را در کشور هدف قرار دادند و انسان‌های بی‌گناه را به شهادت رساندند.

یحیی فولادی – ولایت هرات