مجلس در واکنش با سفر نخست وزیر پاکستان به کابل: مذاکره با پاکستان وقت کشی است


مجلس در واکنش با سفر نخست وزیر پاکستان به کابل: مذاکره با پاکستان وقت کشی است

مجلس نمایندگان در واکنش به سفر نخست وزیر پاکستان به کابل می‌گوید که مذاکراه با پاکستان وقت کشی است.

به گزارش نویسنده وستر؛ عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست امآنلاین شنبه (۱۸ حمل) گفت که بارها چنین نشست‌های میان دولت افغانستان و پاکستان برگزار شده ولی هیچ کدام نتیجه انداشته است.

آقای ابراهیمی افزود که این نشست‌ها جز وقت کشی دستاوردی ندارد و پاکستان صادقانه و دوستانه عمل نمی‌کند.

او با اشاره به حملات هوایی نظامیان پاکستان بر مناطق مرزی کنر همزمان با سفر خاقان عباسی نخست وزیر به کابل، گفت که این عمل نظامیان پاکستانی نقض صریح حاکمیت ملی افغانستان و خلاف انتظار مردم و حکومت افغانستان است.

آقای ابراهیمی همچنین راه اندازی تظاهرات از سوی مولوی فضل الرحمن رهبر جمعیت علمای پاکستان در واکنش به حمله قندوز را مداخله جویانه خواند.

شکیبا هاشیمی دیگر عضو مجلس نیز گفت که مقام‌های پاکستان از تریبیون افغانستان برای خودش امتیاز طلبی می‌کنند.

خانم هاشمی افزود که سیاسیت پاکستان در برابر افغانستان عوام فریبانه است.

نادرشاه بحر نیز گفت که مذاکره میان رهبران افغانستان و پاکستان جریان دارد ولی از سوی دیگر نظامیان پاکستان، حملات شان را در کنر ادامه می‌دهند.

آقای بحر افزود که نظامیان پاکستان طرفدار صلح در افغانستان نیستند و می‌خواهند ابتکار بیشتری را در جنگ داشته باشند و برای بی نتیجه ماندن مذاکرات تلاش می‌کند.

محمد اقبال صافی نیز با اشاره به راه اندازی تظاهرات از سوی مولوی فضل الرحمن در مورد کندز گفت که پاکستان برای تهدید افغانستان یک مثلث تشکیل داده است.

آقای صافی گفت: “حکومت ملکی پاکستان وارد مذاکره شده، استخبارات آن ولایت کنر را راکت باران می‌کند و علمای آن کشور از طالبان حمایت می‌کنند”.

ظاهر قدیر نیز گفت که راکت پرانی پاکستان به منظور تقویت پروژه داعش در مناطق مرزی کنر انجام می‌گیرد.

این نمایندگان مجلس تاکید داشتند که این گونه مذاکرات زمانی نتیجه خواهد داد که توافقنامه‌های امضا شده از طرف پاکستان عملی شود.

خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان آنلاین گذشته کابل آمد و روی بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان با رییس وستر غنی دیدار کرد.

عبدالله امینی- نویسنده وستر