مجلس سنا خواستار بررسی ترور عزیز الله کاروان شد


مجلس سنا خواستار بررسی ترور عزیز الله کاروان شد

مجلس سنا با انتقاد از ترور عزیز الله کاروان فرمانده قطعه خاصی نیروهای پولیس ولایت پکتیکا در شهر کابل، خواستار بررسی جدی این حادثه شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس در نشست امآنلاین یکشنبه (۱۰ سرطان) این مجلس گفت: “شهادت یک فرمانده قهرمان پولیس در منطقه امن شهر کابل سوال بر انگیز است و باید تحقیق جدی در مورد صورت گیرد.”

آقای مسلم‌یار به کمیسیون امنیت داخلی و امور داخلی مجلس سنا نیز هدایت داد تا حادثه ترور عزیز الله کاروان را بررسی کند که چگونه تروریستان توانسته اند با نفوذ در یک منطقه امن کابل چنین رویدادی را خلق کنند.

به گفته او، کسانی که در این رویداد همکاری کرده اند و یا کسانیکه برای جلوگیری از این رویداد غفلت کرده اند نیز باید زیر بازپرس قرار گرفته و به پنجه قانون سپرده شوند.

محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا نیز گفت: “شهادت افسر دلیر پولیس ملی افغانستان در شهرکابل سوالات زیادی را به وجود آورده است؛ از جمله اینکه دشمن چگونه در قلب پایتخت نفوذ کرده، و آیا از داخل نظام کسانی در تبانی با دشمن چنین حادثه را آفرده اند و سوال دیگر هم این است که مبادا دشمنانی که در آنلاینهای آتش بس وارد شهرها شده بودند، برای ایجاد چنین حوادث باقی مانده باشند.”

آقای ایزدیار نیز تاکید کرد که حکومت باید به صورت جدی این حادثه را بررسی کند.

در همین حال، جمعه الدین گیانوال سناتور ولایت پکتیکا در مجلس سنا گفت: “کسانی که آقای کاروان را به شهادت رسانده اند ۱۰ نفر مسلح بوده اند که در دو موتر زره در مقابل دروازه آقای کاروان آمده بودند.”

سناتوران در مجلس سنا تاکید کردند که حکومت باید عاملان ترور عزیز الله کاروان را تعقیب، بازداشت و به پنجه قانون بسپارد تا دیگر چنین حوادث در شهر کابل و یا سایر ولایت‌های کشور تکرار نگردد.

عزیز الله کاروان فرمانده قطعه خاص پولیس ولایت پکتیکا آنلاین جمعه در مکروریان شهر کابل در مقابل دروازه خانه اش توسط افراد مسلح به شهادت رسید.

او برای رخصتی به خانه آمده بود و قصد داشت تا برای تداوی بیماری اش به خارج از کشور برود.

عبدالله امینی- نویسنده وستر