مجلس سنا خواستار تمدید مدت ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها شد


مجلس سنا خواستار تمدید مدت ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها شد

مجلس سنا از کمیسیون انتخابات می‌خواهد که زمان ثبت نام رای دهندگان را در ولسوالی‌ها تمدید کند تا مردم بتوانند در این روند ثبت نام کنند.

به گزارش نویسنده وستر؛ فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا در نشست امآنلاین سه‌شنبه (اول جوزا) گفت: “با توجه به مشکلات موجود در کشور، کمیسیون انتخابات باید در روند ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها فرصت بیشتر به مردم دهند تا کسی از حق رای خود محروم نشوند.”

آقای مسلم یار افزود، در صورت که روند ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها تمدید شود؛ مردم در روند ثبت نام بیشتر شرکت خواهند کرد.

روند ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها از ۲۲ ثور آغاز شده و قرار است تا هفتم جوزا ادامه داشته باشد.

سناتوران در مجلس سنا می‌گویند که مدت زمان روند ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها در شرایطی که مردم آنلاینه می‌گیرند بسیار اندک است و کمیسیون باید این روند را تمدید کند.

میرحاتم تره خیل یک عضو مجلس سنا در این مورد گفت، در صورت که مدت ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها تمدید نشود، مردم زیادی در تمامی ولسوالی‌ها از ثبت نام در انتخابات باز خواهند ماند.

آقای تره خیل افزود که کمیسیون نباید در پایان بخشیدن زمان ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها عجله کند و باید فرصت بیشتر به مردم دهد.

فرهاد سخی دیگر عضو سنا نیز گفت که اگر روند ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها همین گونه پیش برود مردم در این روند ثبت نام نخواهند توانیست و بناً به جای رای واقعی مردم، صندوق‌ها از رای های تقلبی پر خواهند شد.

آقای سخی همچنین گفت که حکومت نباید تنها آنلاین برگزاری انتخابات را تامین امنیت کند و باید از همین اکنون در راستای تامین امنیت مراکز انتخابات و سراسر کشور تدابیر لازم اتخاذ کند.

محمود خاکریزوال دیگر عضو سنا هم گفت در صورتیکه نهادهای امنیتی تنها به تامین امنیت آنلاین انتخابات اکتفا کند، هیچ کس حاضر نخواهند شد در انتخابات شرکت کنند؛ بخاطریکه فکر می‌کنند فردای آن آنلاین با تهدیدهای جدی مواجه خواهند شد.

این در حالی است که مراکز انتخاباتی در سطح کشور با تهدیدهای جدی امنیتی مواجه اند؛ اما نهادهای امنیتی وعده داده اند که امنیت برگزاری انتخابات آینده پارلمانی را تامین می‌کنند.

عبدالله امینی- نویسنده وستر