مجلس سنا خواستار حمایت عملی مردم از نیروهای امنیتی شد


مجلس سنا خواستار حمایت عملی مردم از نیروهای امنیتی شد

مجلس سنا با توجه به افزایش نا آرامی‌ها و جنگ‌های شدید در مناطق مختلف کشور از مردم خواست تا از نیروهای امنیتی حمایت کنند.

به گزارش نویسنده وستر؛ فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا در نشست امآنلاین یکشنبه (۳۰ ثور) این مجلس گفت که وضعیت امنیتی در کشور نگران کننده است و این وضعیت بدون همکاری مردم با نیروهای امنیتی بهبود نمی‌یابد.

آقای مسلم یار با اشاره به نا امنی‌های اخیر در ولایت‌های مختلف کشور افزود که تنها راه حل، همکاری مردم با نیروهای امنیتی است؛ در غیر آن نیروهای امنیتی به تنهایی قادر نخواهند شد تا جلو نا امنی‌های گسترده را بگیرند.

رییس مجلس سنا تاکید کرد که نیروهای امنیتی تجهیزات زرهی پیشرفته و قوای توپچی مجهز ندارند؛ و نیز چهار طیاره جنگی در قوای هوایی موجود است؛ نیروهای امنیتی بدون همکاری مردم با این امکانات اندک نمی‌توانند به شکل درست با دشمن جنگ کنند.

محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس مجلس سنا نیز با اشاره به افزایش حملات طالبان می‌گوید که نیروهای امنیتی باید در مقابله با دشمن تاکتیک‌های جنگی شان را بازنگری کنند.

آقای ایزدیار گفت: “نهادهای امنیتی باید در سیاست دفاعی و امنیتی خود بازنگری کنند وگرنه بر اوضاع مسلط نخواهند شد؛ تا زمانیکه اصلاحات در عملکرد نیروهای امنیتی به وجود نیاید و تدبیری برای پیشگیری از حملات دشمن سنجیده نشود؛ ما به سراشیب سقوط نزدیک خواهیم شد.”

این در حالی است که برخی سناتوران از افزایش جنگ در ولایت‌های ارزگان، غزنی، فراه، بدخشان و برخی مناطق دیگر کشور به شدت ابراز نگرانی کردند.

محمد حنیف حنفی سناتور ارزگان در مجلس سنا گفت که از دیآنلاین به این طرف جنگ شدیدی در ولسوالی‌های چوره و ارزگان خاص این ولایت ادامه دارد و این دو ولسوالی توسط طالبان محاصره شده اند.

عبدالرحیم حسنیار نماینده مردم غزنی در مجلس سنا هم از وضعیت امنیتی این ولایت هشدار داد و گفت که اگر حکومت مرکزی توجه نکند این ولایت به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

آقای حسنیار با اشاره به حمله گروهی طالبان بر ولسوالی اجرستان این ولایت گفت که جنگ شدید در اکثر ولسوالی های این ولایت جریان دارد.

این در حالی است که ولسوالی اجرستان غزنی از دو آنلاین به این طرف در محاصره طالبان قرار دارد و جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.

مسوولان محلی ولسوالی اجرستان از دیآنلاین به این طرف خواستار کمک شده اند؛ اما گفته می‌شود که وزارت دفاع تا هنوز نیروهای کمکی به این ولسوالی نفرستاده است.

عبدالله امینی- نویسنده وستر