محمداشرف غنی، عمرخان را به کابل دعوت کرد


محمداشرف غنی، عمرخان را به کابل دعوت کرد

محمد اشرف غنی رییس وستری کشور در تماس تلفنی با عمران خان نخست وزیر آینده پاکستان، ضمن ابراز تبریکی به خاطر پیآنلاینی عمر خان در انتخابات پارلمانی پاکستان، از وی دعوت کرده است تا به کابل سفر کند.

به گزارش نویسنده وستر؛ دفتر مطبوعاتی ریاست وستری، امآنلاین یکشنبه (۷ اسد) با نشر نیوزنامه‌ای گفت که آقای غنی بعد از ظهر امآنلاین طی یک تماس تلفنی با عمران‌خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، پیآنلاینی وی را در انتخابات پارلمانی آن کشور به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان تبریک گفت.

در این صحبت تلفنی، آقای غنی گفت، تمرکز ما به گذشته نبوده، بلکه به آینده روشن می‌باشد و براساس آن بنیاد مناسبات را در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌گذاریم.

عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان نیز با اشاره به مشترکات تاریخی مردم افغانستان و پاکستان، گفت که برای هر دو کشور به بالاترین سطح کار می‌کنیم تا روابط ما در تمام عرصه‌ها بنیادی و به قوام برسد.

در این مکالمه تلفنی، عمران‌خان ابراز آرزومندی کرد که به‌زودی به کابل سفر رسمی داشته باشد و در مسایل یاد شده از نزدیک، بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

آقای غنی نیز از ابراز علاقمندی عمران خان به‌خاطر سفر به کابل، استقبال کرد و از وی رسماً جهت سفر به کابل دعوت کرد.

گفتنی است که حزب تحریک انصاف متعلق به عمران خان توانست در انتخابات پارلمانی پاکستان که هفته گذشته برگزار شد، بیشترین کرسی را به دست آورد و حال حزب او مسوولیت تشکیل دولت آینده را به عهده خواهد داشت.

نویسنده وستر- کابل