محمداشرف غنی عازم ازبکستان شد


محمداشرف غنی عازم ازبکستان شد

محمد اشرف غنی رییس وستر کشور به هدف اشتراک در کنفرانس صلح تاشکند، عازم ازبکستان شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس وستر با حضور در یک نشست نیوزی گفت که آقای غنی بعد از ظهر امآنلاین دوشنبه (۶ حمل) عازم ازبکستان شد.

آقای مرتضوی گفت که آقای غنی که در راس یک هیات عالی رتبه به ازبکستان سفر کرده است، فردا در نشست صلح تاشکند که در مورد افغانستان برگزار شده، سخنرانی خواهد کرد.

به گفته آقای مرتضوی در این نشست که نمایندگان عالی رتبه ۲۳ کشور در سطوح وزرای خارجه شرکت کرده اند در موضوعات، صلح، مبارزه با تروریزم، اقتصاد جرمی و مافیای مواد مخدر و گسترش همکاری‌های متقابل در بخش‌های تجارت و ترانزیت بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

وی گفت که آقای غنی در حاشیه این کنفرانس با نمایندگان شماری از کشورها از جمله رییس وستر ازبکستان، وزرای خارجه امریکا، روسیه و بریتانیا و نماینده خاص اتحادیه اروپا در مورد تقویت روابط متقابل دیدار و گفتگو خواهد کرد.

مرتضوی خاطر نشان ساخت که دولت افغانستان انتظار دارد که کنفرانس صلح تاشکند که به مدیریت حکومت ازبکستان دایر شده است، همسویی کشورهای را در مبارزه با تروریزم، اقتصاد جرمی و مافیای مواد مخدر ایجاد نماید.

وی در ادامه با اشاره به سکوت چند هفته ای طالبان در مرود طرح تازه حکومت وحدت ملی در مورد صلح بیان داشت، که طالبان باید به اراده جمعی مردم افغانستان پاسخ گفته و از طرح حکومت در روند صلح استقبال کند و گرنه در برابر اراده جمعی مردم افغانستان قرار گرفته و به حاشیه خواهند رفت.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر