محمد بن سلمان پادشاه می‌شود


محمد بن سلمان پادشاه می‌شود

منابع نیوزی به نقل از یک معارض سعودی فاش کردند که ‘محمد بن سلمان ‘ ولیعهد کنونی سعودی بزودی پدرش را از سلطنت خلع می کند.
 این منابع به نقل از ‘ سلطان العبدلی الغامدی’ از معارضان سعودی نوشتند : بن سلمان قصد دارد همان بلایی که بر سر ‘محمد بن نایف’ ولیعهد سابق و پسر کاکایش آورد، سر پدرش بیاورد.
این منبع با بیان اینکه ولیعهد در حال آماده کردن فضای داخلی خاندان حاکم برای عملی کردن نیت خود در زمان مناسب است، می گوید : ملک سلمان در حال حاضر در برابر تمام اقدامات پسرش در سیطره بر کاخ پادشاهی و تغییر محافظان قدیمی و تعیین محافظان جدید طرفدار خود ناتوان شده است.
این معارض سعودی خاطرنشان کرد: بن سلمان منتظر نخواهد ماند تا پدرش کناره‌گیری کند و وی را در زمانی که مناسب بداند مجبور به کناری‌گیری خواهد کرد.
پیش از این نیز برخی منابع دیگر در سعودی از جمله ‘مجتهد ‘ که معمولا اخبار پشت پرده خاندان سلطنتی را بر ملا می کند از فراهم کردن مقدمات برای پادشاهی محمدبن سلمان نیوز داده بودند.
سه آنلاین پیش برخی منابع نزدیک به دربار عربستان نوشت: شاه سعودی در یک جمع خصوصی گفته است که ضرورتی برای انتقال قدرت به ولیعهد نمی بیند و گمان می کند همچنان می تواند به وظایفش عمل کند.
به گفته این منابع، آزمایش های صحی به عمل آمده از پادشاه سعودی در اواخر هفته گذشته نشان داد که او به ‘خستگی مفرط و تنگی نفس شدید’ مبتلا است و پزشکان توصیه کردند دستکم دو هفته استراحت کند.
گفته می شود سلمان بن عبدالعزیز بنا به توصیه پزشکان بخش زیادی از ملاقات های خود با خاندان سلطنتی را لغو کرده اما حاضر نشده است به خارج از کشور سفر کند.