مراسم عاشورای حسینی؛ رهبران حکومت به همبستگی و وحدت ملی تاکید کردند


مراسم عاشورای حسینی؛ رهبران حکومت به همبستگی و وحدت ملی تاکید کردند

رهبران حکومت وحدت ملی با حضور در مراسم‌های عزاداری عاشورای حسینی در مساجد و تکیه‌خانه‌های  شهر کابل، بر همبستگی و وحدت ملی تاکید کردند.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ مراسم‌های عزاداری عاشورای حسینی، امآنلاین پنجشنبه (۲۹ سنبله) مصادف با دهم محرم در سراسر کشور به ویژه در شهر کابل در میان تدابیر شدید امنیتی و با حضور گسترده مردم در مساجد و زیارتگاه‌ها برگزار شد.

محمداشرف غنی رئیس وستری کشور با حضور در یکی از مساجد غرب شهر کابل گفت دشمن مردم افغانستان امآنلاین وحدت ملی را هدف قرار داده است.

وی بیان داشت که شمریان و یزدیان عصر می‌خواهند که افغانستان را به کربلای دیگر تبدیل کنند.

محمداشرف غنی با بیان این مطلب که درد و رنج مردم افغانستان مشترک است گفت:” درد و رنج همه مردم یکی است اما دشمنان می‌خواهند به آن جنبه قومی و مذهبی دهند.”

وی تاکید کرد که حکومت و مردم افغانستان از توطئه و دسیسه دشمنان آگاه است و برای مقابله آن آمادگی دارد.

محمداشرف غنی با تاکید بر حفظ وحدت و یکپارچکی مردم افغانستان در برابر دسیسه‌های دشمن گفت که پیآنلاینی از آن مردم افغانستان است و دشمنان به جز روسیاهی و شکست دستاوردی نخواهند داشت.

آقای غنی خاطر نشان ساخت که موفقیت و پیآنلاینی در برابر دشمنان به همکاری مردم و حکومت و آگاهی و شناخت از دشمن ارتباط دارد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت نیز با حضور در چند مسجد در غرب کابل گفت که عاشورای حسینی باید زمینه‌ساز همبستگی بیشتر مردم افغانستان باشد.

داکتر عبدالله نیز با اشاره به این مطلب که در این اواخر یک قوم و مذهب خاص در کشور به ویژه در پایتخت هدف حملات تروریستی قرار گرفته اند گفت که هدف دشمن ایجاد تفرقه در بین مردم افغانستان است.

وی گفت که بیداری و آگاهی درباره وضعیت فعلی و شناخت اهداف دشمن می‌تواند راهگشای مشکلاتی فعلی باشد.

رئیس اجرایی حکومت، ضعف و کاستی در حکومت وحدت ملی را پذیرفت اما تاکید کرد که تنها راه بیرون رفت از این وضعیت حفظ وحدت و همبستگی است.

در همین حال سرور دانش معاون دوم ریاست وستری نیز با اشاره به حملات هدفمند تروریستان در غرب کابل گفت، “مردم ما خواهان نظام سیاسی مبنی بر خواسته مردم است، نظامی که استوار بر عدالت اجتماعی باشد، تبعیض در آن وجود نداشته باشد و همه با هم برابر باشند…”

آقای دانش همچنان تاکید کرد که حکومت وحدت ملی خواهان برگزاری انتخابات شفاف و سرتاسری پارلمانی و ریاست وستری می‌باشد.

نویسنده وستر- کابل