مراکز ولسوالی‌ها به انترنت وصل می‌شود


مراکز ولسوالی‌ها به انترنت وصل می‌شود

اداره مستقل ارگان‌های محل و اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا) تفاهمنامه‌ای را امضا کردند که براساس آن ارگان‌های دولتی در محلات و ولسوالی‌ها به انترنت وصل می‌شوند.

به گزارش نویسنده وستر؛ این تفاهمنامه، امآنلاین سه‌شنبه (۱۴ حمل) میان عبدالمتین بیک رییس اداره مستقل ارگان‌های محل و محمد نجیب عزیزی رییس برد اداره تنظیم خدمات مخابراتی در حضورداشت نیوزنگاران امضا شد.

آقای متین بیک در این نشست گفت که براساس این تفاهمنامه ساختمان‌های ولسوالی‌ها، شهرداری‌ها و شوراهای ولایتی به خدمات انترنتی وصل شده و در روند کاری شان تسهیلات به وجود خواهد آمد.

وی گفت که ایجاد سهولت، شفافیت و تسریع روندهای اداری از عمده‌ترین اهداف این برنامه بوده و در مدت ۵ سال ادارات دولتی در تمام ولسوالی‌های به خدمات انترنتی وصل خواهند شد.

رییس اداره مستقل ارگان‌های محل ،این برنامه را بخشی از پلان بزرگ حکومتداری خوب دانسته خاطر نشان ساخت که با تطبیق آن نقش ولسوالان و نهادهای دولتی در محلات افزایش خواهند یافت.

در همین حال محمد نجیب عزیز رییس برد اداره اترا بیان داشت که برنامه عرضه خدمات انترنتی در ولسوالی‌ها که حدود ۵ تا ۱۰ میلیون دالر هزینه خواهد برداشت، در شفافیت و حسابدهی و تسریع کارهای ادارای تاثیر جدی برجای خواهد گذاشت.

وی از سرعت کافی خدمات انترنتی که قرار است در ولسوالی‌ها ارائه شود به مردم اطمینان داده، خاطر نشان ساخت که اداره اترا همه آنلاینه برای افزایش سرعت و کاهش هزینه انترنیت تلاش می کند.

رییس اداره تنظیم خدمات مخابراتی خاطر نشان ساخت که براساس پلان‌های جدید اداره اترا تا ۵ سال آینده هزینه انترنت چندین برابر کاهش خواهد یافت.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر