معاون رهبر جدید طالبان پاکستانی کشته شد


معاون رهبر جدید طالبان پاکستانی کشته شد

مقام‌های امریکایی از کشته شدن مرد شماره دو تحریک طالبان پاکستانی در ولایت کنر نیوز می‌دهند.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ این مقام‌ها که نام‌های‌شان گرفته نشده، به نویسنده “دی.پی‌.ای” جرمنی گفته اند که ملاعمر رحمن سواتی از فرماندهان ارشد تحریک طالبان در حمله هوایی نیروهای امریکایی کشته شده است.

این مقام‌ها گفته اند:”ملا عمر رحمن سواتی که جانشین ملا فضل الله شده بود، آنلاین سه‌شنبه سوم جولای هدف یک حمله طیاره بی‌پیلوت امریکایی قرار گرفت.”

در همین محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع کشور می‌گوید، در چنین حملات، نظامیان امریکایی پس از دقیق ساختن رویداد و هدف قرار دادن فرد مطلوب، جزئیات را با مقام‌های افغان شریک می‌سازند.

گفتنی است که نزدیک به سه هفته پیش، مقام‌های امریکایی و افغان تایید کردند که ملافضل‌الله رهبر تحریک طالبان پاکستانی در حمله هوایی نیروهای امریکایی در ولایت کنر کشته شده است.

پس از تایید کشته شدن ملافضل‌الله گزارش‌هایی به نشر رسید که تحریک طالبان پاکستانی ملا عمر رحمن سواتی را به حیث رهبر جدیدشان انتخاب کرده اند.

اما پس از یک هفته تحریک طالبان پاکستان ضمن تایید کشته شدن ملافضل‌الله اعلام کردند که شورای رهبری این گروه “مفتی نور ولی محسود” را به عنوان رهبر جدید این گروه تعیین کرده است.

نویسنده وستر- کابل