نخست‌وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن نیوزنگار را رد کرد


نخست‌وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن نیوزنگار را رد کرد

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا تکذیب کرده که در یک جشنواره در سال ۲۰۰۰ میلادی به یک زن نیوزنگار تعرض کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ آن‌زمان آقای ترودو برای حمایت از برنامه خیریه برای ایمنی در مقابل سقوط برف‌کوچ در شهر کرستون در ولایت بریتیش‌کلمبیا شرکت کرده بود.

چند آنلاین بعد یک سرمقاله بی‌نام در آنلایننامه محلی چاپ شد که او را متهم می‌کرد یک زن جوان نیوزنگار را “دستمالی” کرده است.

در زمان مورد اشاره، جاستین ترودو ۲۸ سال داشت و آموزگار بود. او پس از آن‌که برادرش میشل در سال ۱۹۹۸ در سقوط یک برف‌کوچ کشته شد، با بنیاد خیریه افزایش ایمنی همکاری می‌کرد.

نخست‌وزیر کانادا الآن می‌گوید در آن برنامه هیچ “مراوده منفی” را به یاد نمی‌آورد.

بی بی سی نوشت که او در جریان یک سفر دوره‌ای سه‌آنلاینه در کانادا به نیوزنگاران گفت که وقایع آن آنلاین را خیلی خوب به یاد می‌آورد.  از آن‌زمان حدود ۱۸ سال گذشته است.

سرمقاله آن نشریه محلی و اتهام‌های مطرح‌شده حالا بعد از آن موردتوجه قرار گرفته است که یک وبلاگ‌نویس عکسی از آن سرمقاله را توییت کرد.

در این نوشته که در آنلایننامه محلی “کرستون‌ولی ادونس” منتشر شده، آقای ترودو به “رفتار نامناسب” با آن نیوزنگار زن متهم شده است که از آن رفتار “به‌وضوح احساس بی‌احترامی کرده” ولی درباره این رفتار توضیحی نداده است.

به نوشته این مقاله، آقای ترودو همان موقع و همان جا بابت رفتارش پوزش خواسته و گفته است: “اگر می‌دانستم شما برای یک آنلایننامه کانادایی گزارش می‌دهید، هرگز این‌قدر جسور نمی‌شدم.”

شبکه نیوزی سی‌بی‌سی کانادا می‌گوید با زنی که در مقاله آن‌زمان نشریه محلی به او اشاره شده تماس گرفته است اما آن زن خواسته است اسمی از او مطرح نشود و این ماجرا به او ربط داده نشود.

سی‌بی‌سی هم‌چنین با ناشر و سردبیر آن آنلایننامه محلی در آن‌زمان تماس گرفته است و هردو آنها گفته‌اند که حرف نیوزنگار زن درباره آن بدرفتاری آقای ترودو را باور می‌کنند.

سردبیر وقت آن نشریه گفته است که خود این نیوزنگار زن که در سرمقاله به آن اشاره شده، این مطلب را نوشته بوده است.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، همیشه از فمینیست‌ها و حقوق زنان در جامعه حمایت کرده است و حالا مطرح‌شدن دوباره ماجرای ۱۸ سال پیش، خیلی نیوزساز شده است.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل