نظامیان پاکستانی بیش از ۴۰۰ راکت به خاک افغانستان شلیک کردند


نظامیان پاکستانی بیش از 400 راکت به خاک افغانستان شلیک کردند

مسوولان محلی در ولایت کنر می‌گویند که نظامیان پاکستانی در ۲۴ ساعت گذشته، صدها راکت و موشک به دو ولسوالی سرحدی این ولایت شلیک کرده اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ غنی مصمم، سخنگوی والی کنر به رسانه‌ها گفته است که در نتیجه این راکت‌پراکنی‌های نظامیان پاکستانی یک غیرنظامی کشته شده اند.

آقای مصمم بیان داشت که نظامیان پاکستانی از آنلاین گذشته به این طرف، ۴۳۳ راکت از جانب پاکستان بر ولسوالی‌های سرکانو و دانگام پرتاب شده است.

به گفته وی، سه راکت در ساحه سَپَری گنجگل ولسوالی سرکانو، پرتاب شده و یکی آن بر یک منزل مسکونی اصابت کرده که در نتیجه یک غیرنظامی کشته شده است.

سخنگوی والی کنر بیان داشت که۴۳۰ راکت دیگر بر مناطق سور کمر، زور برول و سایر ساحات ولسوالی دانگام اصابت کرده که خسارات جانی نداشته است.

باشندگان ولسوالی‌های سرحدی کنر می‌گویند که بر اثر راکت‌پراکنی‌های نظامیان پاکستانی تاکنون صدها خانواده مجبور به ترک خانه‌های شان شده اند.

مقام‌های ولایت کنر گفته اند که در جریان چهار ماه گذشته تا ۳۰۰ خانواده از پنج ولسوالی به دلیل حملات راکتی پاکستان، آواره شده و به ساحات امن بیجا شده اند.

این در حالی است که جمعه هفته گذشته، شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان به هدف بهبود روابط میان کابل- اسلام‌آباد وارد کابل شد و با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کرد.

نویسنده وستر- کنر