نماینده بامیان در مجلس متهم به حمایت از افراد مسلح غیرمسوول شد


نماینده بامیان در مجلس متهم به حمایت از افراد مسلح غیرمسوول شد

شورای ولایتی بامیان، یک عضو مجلس نمایندگان را متهم به زورگویی، قانون شکنی و حمایت از افراد مسلح غیر مسوول کرده و خواهان رسیدگی نهادهای عدلی و قضایی در این زمینه شد.

سید علی هاشمی، رییس شورای ولایتی بامیان در مصاحبه با نویسنده وستر گفت که عبدالرحمان شهیدانی عضو مجلس نمایندگان و محافظان وی، شش عضو شورای ولایتی بامیان را توهین کرده و محافظان آنان را نیز لت و کوب کرده‌اند.

آقای هاشمی بیان داشت:” شش تن از اعضای شورای ولایتی بامیان به دلیل تهدیداتی که از سوی طالبان متوجه مردم بامیان شده بود، چهارشنبه ۲۶ ثور به منطقه دو آب میخ زرین از مربوطات ولسوالی کهمرد این ولایت سفر کرده بودند که هنگام برگشت در مواجهه با عبدالرحمان شهیدانی مورد توهین و دشنام وی قرار گرفتند.”

رییس شورای ولایتی بامیان افزود که در این برخورد، محافظان آقای شهیدانی یک محافظ وی را به شدت لت و کوب کرده و دست به گریبان خودش نیز شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که آقای شهیدانی و محافظانش با چه انگیزه‌ای اقدام به توهین اعضای شورای ولایتی کردند، گفت که با نزدیک شدن انتخابات آقای شهیدانی می‌خواست از تهدیدات طالبان برای خود دستاوردی ساخته و مردم را در اطراف خود جمع کند اما مردم بامیان در محور شورای ولایتی بامیان گرد آمدند که این مساله سبب عقده‌مندی آقای شهیدانی شد.

آقای هاشمی؛ عبدالرحمان شهیدانی را به زورگویی، قانون شکنی، آزار مردم و مسلح ساختن افراد غیر مسوول متهم کرده، از ارگان‌های عدلی و قضایی کشور خواست که وی را مورد پیگرد قرار دهند.

همزمان با این اعضای شورای ولایتی بامیان در یک نشست مشترک در بامیان؛ عبدالرحمن شهیدانی را به زورگویی علیه مردم، قانون شکنی و توهین علیه اعضای این شورا متهم کرده خواهان پیگرد وی از سوی ارگان‌های عدلی و قضایی کشور شدند.

اما عبدالرحمان شهیدانی نماینده مردم بامیان در مجلس نمایندگان این اتهامات علیه خودش را بی‌اساس خوانده می‌گوید که کسانی می‌خواهند علیه وی دسیسه سازی نموده و از کاندیدا شدنش در انتخابات پارلمانی جلوگیری کنند.

آقای شهیدانی در یک گفتگوی مصاحبه با نویسنده وستر گفت که اتهاماتی مبنی بر توهین و لت و کوب محافظان اعضای شورای ولایتی که به آدرس وی ارائه شده، نادرست است و شخص خودش هیچ گونه توهین و عملکرد زشتی با اعضا و رییس شورای ولایتی بامیان نداشته است.

آقای شهیدانی می‌پذیرد که وی در منطقه آب میخ زرین ولسوالی کهمرد با اعضا و رییس شورای ولایتی بامیان به دلیل نگرانی‌ها از تهدید طالبان، درگیری لفظی داشته است.

اما به گفته وی شخص خودش هیچ گونه توهین و دشنامی به آدرس اعضای شورای ولایتی نداده است و اگر کدام درگیری بین محافظان دو طرف صورت گرفته باشد وی از آن بی اطلاع است.

گفتنی است که پیش از این نیز عبدالرحمان شهیدانی به قانون شکنی و زورگویی متهم شده بود، در آخرین مورد پس از آنکه وی هنگام سفرش به بامیان از هواپیمای مسافر بری در کابل جا ماند، پسر و شماری از نزدیکانش از نشست هواپیمای مسافربری در میدان هوایی بامیان جلوگیری کردند.

در این رخداد آقای شهیدانی ابراز بی نیوزی کرد، اما پسرش به چندماه زندان محکوم شد.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر