نمایندگان: حمله گسترده طالبان به ارزگان خاص تاهنوز ادامه دارد؛ حکومت تنها بی‌شرمانه به این فاجعه نگاه می‌کند


نمایندگان: حمله گسترده طالبان به ارزگان خاص تاهنوز ادامه دارد؛ حکومت تنها بی‌شرمانه به این فاجعه نگاه می‌کند

برخی نمایندگان مجلس می‌گویند که حمله گروهی طالبان بر برخی مناطق ولسوالی ارزگان خاص هنوز هم ادامه دارد و اگر نهادهای امنیتی اقدام نکنند فاجعه گسترده تر خواهد شد.

به گزارش نویسنده وستر؛ چمن شاه اعتمادی نماینده مردم غزنی در نشست امآنلاین چهارشنبه (۹ عقرب) مجلس گفت: “تهاجم گروهی طالبان از چهار آنلاین به این طرف بالای ولسوالی ارزگان خاص و بخش‌های از ولسوالی مالستان غزنی ادامه دارد؛ اما مقام‌های امنیتی پس از اتفاق فاجعه بر سر جنازه‌ها خواهند رفت.”

آقای اعتمادی افزود که نهادهای امنیتی از فاجعه ارزگان خاص با نیوز اند ولی خود را به کری/ناشنوایی زده اند و هیچ اقدامی نمی‌کنند.

عارف رحمانی دیگر نماینده غزنی نیز گفت: “قرار گزارش‌های خود نیروهای امنیتی تا هنوز ۴۲ فرد ملکی در ولسوالی ارزگان خاص در حمله گروهی طالبان به شهادت رسیده، ۷۰۰ فامیل بیجا شده و ۳۰۰ فامیل دیگر در اسارت طالبان افتاده اند.”

آقای رحمانی افزود که صدها طالب مسلح از ولایت‌های هلمند، زابل، غزنی، میدان وردک و ارزگان در این حمله تهاجمی برمناطق کندلان، و حسینی ولسوالی مالستان و ارزگان خاص بسیج شده و ۱۵ عراده تانک نیز در اختیار دارند.

به گفته او، حکومت بی‌شرمانه به این فاجعه نگاه می‌کند و هشدار داد در صورتی که قتل عام، آتش زدن خانه‌ها و چپاول بازارها در این مناطق متوقف نشود جنگ قومی در این ولسوالی رخ خواهد داد.

با این وجود، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان از نهادهای امنیتی خواست که به حادثه ارزگان خاص توجه کرده و مشکلات را برطرف سازند تا به گفته او، جنگ قومی در کشور اتفاق نیافتد.

آقای ابراهیمی همچنین از حکومت خواست که برای بیجا شدگان ولسوالی ارزگان خاص نیز فوراً کمک رسانی کند.

طالبان مسلح چهار آنلاین پیش حملات گسترده‌‌ای را بر مناطق حسینی و کندلان ولسوالی ارزگان خاص راه اندازی کرده اند؛ ولی نمایندگان مجلس می‌گویند که با وجود درخواست های مکرر نهادهای امنیتی برای جلوگیری از فاجعه در ارزگان خاص هیچ اقدام نکرده اند.

عبدالله امینی- نویسنده وستر