نیروهای امنیتی در نقاط مختلف فراه بر طالبان تلفات سنگینی وارد کردند


نیروهای امنیتی در نقاط مختلف فراه بر طالبان تلفات سنگینی وارد کردند

عملیات پاکسازی از چند آنلاین گذشته به این سو در ولایت فراه آغاز شده و مقامات امنیتی از دست آوردهای خود در این ولایت نیوز می دهند.

به گزارش نویسنده وستر، ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می‌گوید: ۲۸ حوت ۱۳۹۶ مطابق پلان عملیات پاکسازی در منطقه “دهک” مرکز شهر فراه اولین حملات بر روی گروه‌های مسلح مخالف دولت صورت گرفت.

به گفته او، این منطقه از وجود این مخالفان پاکسازی شده و در نظر است تا نیروهای امنیتی تا مدتی در نقاط مختلف این منطقه حضور داشته باشند.

آقای مهری دامه داد که به تاریخ ۲۹ حوت ۱۳۹۶ هم حملات هوایی به گمرک گروه طالبان در منطقه “ملا لالو” در ولسوالی “پشتکوه قلعه کاه” انجام شد.

به گفته وی، در این عملیات ۹ تن از مخالفان دستگیر شده و به ریاست امنیت ملی انتقال داده شدند.

همچنین در همین منطقه، در یک حمله دیگر توسط نیروهای هوایی غرب کشور، یک موتر از مخالفان هدف قرار گرفت و در نتیجه آن شش تن از افراد طالبان کشته شده و موتر آنها از بین رفت.

سخنگوی والی فراه علاوه کرد که در یک عملیات دیگر هم، شخصی به نام “نافع” فرزند “بهائی جان”، یکی از فرماندهان برجسته طالبان مورد هدف قرار گرفت.

در نتیجه این عملیات، چهار تن از افراد این شخص دستگیر شدند و از نزد آنان یک میل پیکا، یک میل کلاشینکوف و دو پایه مخابره هم به دست نیروهای امنیتی افتاد.

ناصر مهری افزود، دو موتر هم که داخل آنها مواد انفجاری، ماین خودساز و لوازم ساخت و ساز ماین‌ها بود هم انفجار داده شد.

همچنین به گفته آقای مهری، “بهایی جان”، قاضی طالبان ولایت فراه که در قتل صدها تن از شهروندان این ولایت فتوا داده بود، از پای در آمد.

به ادامه عملیات‌های پاکسازی، اول حمل ۱۳۹۷ هم قرارگاه “حاجی راشد”، یکی دیگر از فرماندهان مشهور طالبان در روستای “پساو” ولسوالی بالابلوک، هدف نیروهای هوایی قرار گرفت.

در این عملیات هم تلفاتی بر طالبان وارد شد.

بنا به گفته‌های ناصر مهری، سخنگوی والی فراه، چهار تن از طالبان در این عملیات کشته و دو تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنین یک موتر رنجر آنها هم نابود و قرارگاهشان از بین رفت.

گفته شده که عملیات‌های پاکسازی در ولایت فراه، در نقاط مختلف ولسوالی‌های این ولایت تا پاکسازی کامل و از بین بردن قرارگاه مخالفان مسلح دولت ادامه خواهد داشت.

این عملیات ها با حضور مشترک نیروهای امنیتی و دفافی کماندو، اردوی ملی، پلیس ملی، امنیت ملی و KKA در این ولایت انجام می‌شود.

نویسنده وستر – ولایت فراه