هشدار مالکان شرکت‌های ساختمانی: وزارت داخله پول‌مان را ندهد خود را آتش می‌زنیم


هشدار مالکان شرکت‌های ساختمانی: وزارت داخله پول‌مان را ندهد خود را آتش می‌زنیم

مالکان بیش ۲۰۰ شرکت ساختمانی در اعتراض به آنچه عدم پرداخت هزینه‌های شان از سوی وزارت داخله می‌خوانند، هشدار می‌دهند که در صورت عدم پردخت پول‌شان از سوی وزارت، خودشان را آتش خواهند زد.

به گزارش نویسنده وستر؛ ده‌ها تن از روئسا و اعضای اتحادیه شرکت‌های ساختمانی امآنلاین پنجشنبه (۴ اسد) در اعتراض به آنچه عدم پرداخت هزینه‌های مصرفی‌شان از سوی وزارت داخله می‌خوانند خیمه تحصن به پا کردند.

این افراد در گفتگو با نویسنده وستر بیان داشتند که وزارت داخله بیش از دو سال است میلیون‌ها افغانی هزینه‌های مصرفی شرکت‌های ساختمانی را پرداخت نکرده و باعث ورشکستگی این شرکت‌ها شده است.

این معترضان با متهم کردن رهبری حکومت و وزارت داخله به بی تفاوتی در برابر مطالبات شرکت‌های ساختمانی هشدار می‌دهند که آنان با طی کردن تمام راه‌های اعتراضی در آخرین مرحله به شکل جمعی خود را به آتش خواهند کشید.

سید جواد حیدری معاون اتحادیه شرکت‌های ساختمانی در گفتگو با نویسنده وستر گفت که وزارت داخله بیش از یک میلیارد افغانی هزینه ای را که شرکت‌های ساختمانی در قراردادها با این وزارت در جریان سال‌های ۹۵ و ۹۶ مصرف کرده اند تاکنون پرداخت نکرده است.

وی گفت که روئسای شرکت‌های ساختمانی درجریان دو سال گذشته از وزارت داخله درخواست پول کرده‌اند اما این وزارت همواره در پرداخت مقروضی خود بهانه‌گیری وتعلل کرده و از پاسخ گویی به مطالبات این شرکت‌ها ابا ورزیده است.

آقای حیدری بیان داشت که روئسای شرکت‌های ساختمانی علاوه بر مسوولان وزارت داخله به مسوولان بلند رتبه حکومت و حتی نهادهای خارجی نیز در این مورد گفتگو داشته اند اما گفتگوهای یاد شده تاکنون موثر نبوده است.

وی، وزارت داخله را مسوول ورشکست شدن ده‌ها شرکت ساختمانی می‌داند که به دلیل عدم پرداخت هزینه‌های مصرفی‌شان از سوی این وزارت نتوانسته به فعالیت ادامه دهند.

معاون اتحادیه شرکت‌های ساختمانی و ده‌ها تن عضو این اتحادیه در حالی که کفن برتن داشتند، خطاب به رهبری وزارت داخله هشدار دادند که اگر به مطالبات‌شان رسیدگی نشود، روئسای شرکت‌های ساختمانی به رسم اعتراض خود را به آتش خواهند کشید.

پیش از این اعضای این اتحادیه هشدار داده بودند که اگر وزارت امور داخله پول آنان را نپردازد، آنان کار تمام پروژه‌های زیر کار وزارت را توقف خواهند داد.

عبدالجلیل سروش- نویسنده وستر