وزارت داخله: دستور آماده باش به تمامی نیروهای امنیتی صادر شده است


وزارت داخله: دستور آماده باش به تمامی نیروهای امنیتی صادر شده است

سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که به تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در آستانه هفته شهید دستور آماده باش صادر شده است.

به گزارش نویسنده وستر؛ نجیب‌الله دانش سخنگوی وزارت امور داخله، امآنلاین شنبه (۱۷ سنبله) در یک نشست نیوزی از تدابیر شدید امنیتی در هفته شهید و ایام عاشورای حسینی در مرکز و دیگر ولایات کشور نیوز داد.

آقای دانش گفت:” برای تدابیر امنیتی هفته شهید، پلان امنیتی مشترک در سطح ارگان‌های امنیتی و دفاعی تهیه و به تمام ولایات فرستاده شده است”.

وی افزود:”سر از امآنلاین تمام نیروهای ما در سرتاسر افغانستان در حالات احضارات درجه یک قرار دارند”.

سخنگوی وزارت امور داخله تاکید کرد:”ریاست عمومی مبارزه با حوادث، ترافیک کابل، ریاست عمومی صحیه وزارت داخله در حالت احضارات هستند، در صورت وقوع هرنوع حادثه آمادگی لازم دارند”.

وی از از تمام مردم افغانستان خواست تا با نیروهای امنیتی و دفاعی شان در بخش تأمین امنیت همکاری نمایند.

سخنگوی وزارت امور داخله در حالی از آماده باش نیروهای امنیتی و دفاعی در مرکز و سایر ولایات نیوز می‌دهد که در این اواخر حملات انتحاری و انفجاری در پایتخت به ویژه در غرب کابل به شدت افزایش یافته است.

غرب کابل در ماه‌های اخیر شاهد حملات خونین گروه تروریستی داعش بوده است. بی‌توجهی دولت برای تامین امنیت این منطقه، خشم شماری از شهروندان را برانگیخته است.

در آخرین مورد، چهارشنبه هفته گذشته در دو انفجار پی‌هم در یک باشگاه ورزشی در غرب شهر کابل‌، دستکم ۲۶ نفر شهید و ۹۰ تن دیگر زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسوولیت آن حمله تروریستی را به عهده گرفت.

دو آنلاین پس از این رویداد و با توجه به نزدیک شدن ماه محرم، ارگ ریاست وستری نشستی را با نمایندگان مردم غرب کابل برگزار کرد.

محمداشرف غنی در این نشست که شب جمعه (۱۶ سنبله) در ارگ برگزار شد گفت که عین تدابیر امنیتی که در ساحه سبز کابل گرفته شده، در غرب شهر نیز استفاده خواهد شد.

آقای غنی بیان داشت که  برای تامین امنیت این بخش از کابل اقدامات اساسی گرفته خواهد شد و این کار نیازمند به بحث‌های همه جانبه است.

نویسنده وستر- کابل