وزارت داخله: ده‌ها نفر در پیوند به فیرهای هوایی در شهر کابل دستگیر شدند


وزارت داخله: ده‌ها نفر در پیوند به فیرهای هوایی در شهر کابل دستگیر شدند

وزارت امور داخله می‌گوید که پولیس ده‌ها نفر را در پیوند به فیرهای هوایی در شهر کابل بازداشت کرده است.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ در نیوزنامه وزارت امور داخله آمده که به اساس فیصله رهبری این وزارت، نیروهای پولیس ملی موظف گردیده اند، تا از فیرهای که باعث آزار و اذیت مردم گردیده و در بعضی موارد می‌تواند به مجرمین نیز فرصت سوء استفاده برای اخلال امنیت را فراهم سازد، جدآ جلوگیری نمایند.

نیوزنامه افزوده:”به همین منظور نیروهای امنیتی در شهر کابل به هدف بازداشت و جلوگیری از همچو موارد چندین عملیات را در نواحی مختلف شهر کابل راه اندازی نموده است که در نتیجه آن ۱۱۰ تن با ۱۰ میل سلاح و ۲۵ عراده واسطه بازداشت گردیده اند.”

وزارت امور داخله از باشندگان کابل خواسته تا به منظور دستگیری افراد فرصت طلب با پولیس ملی همکاری همه جانبه نموده تا با مرتکبین برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.

گفتنی است که همه ساله با فرا رسیدن سالآنلاین شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی کشور، شماری از جوانان با تشکیل کاروان‌هایی از موترها که شماری افراد مسلح را نیز حمل می‌کنند، در کابل گشت‌زنی کرده و اقدام به فیرهای هوایی می‌کنند که در برخی موارد باعث زخمی شدن غیرنظامی می‌شود.

براساس گزارش‌های تایید ناشده، امآنلاین نیز در نتیجه فیرهای هوایی این کاروان‌ها، ۱۳ غیرنظامی در شهر کابل زخمی شده اند.

در همین حال، بعد از ظهر امآنلاین یک بمب‌گذار انتحاری سوار بر موترسایکل مواد انفجاری حاملش را در نزدیکی یکی از این کاروان‌ها منفجر کرد که منجر به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن ۹ تن دیگر گردید.

این در حالی است که نیروهای امنیت ملی، قبل از ظهر امآنلاین با شناسایی و از پای درآودن یک مهاجم انتحاری در چهارراهی مسعود شهر کابل، از یک حمله انتحاری به این کاروان‌ها جلوگیری کردند.

نویسنده وستر- کابل