وزیر خارجه امریکا عازم کوریای شمالی شد


وزیر خارجه امریکا عازم کوریای شمالی شد

مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا، صبح امآنلاین یکشنبه (۱۵ میزان) جاپان را به مقصد پیونگ یانک ترک کرد.

به گزارش نویسنده وستر؛ هدف این سفر مایک پمپئو دیدار با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی و بحث در مورد خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کوریا خوانده شده است.

وزیر خارجه امریکا قبل از ترک توکیو، آنلاین جمعه با شینزو آبه نخست وزیر و تارو کونو وزیر امور خارجه جاپان در توکیو دیدار و گفتگو کرد.

مقامات کوریای جنوبی اعلام کردند که او امآنلاین در کوریای شمالی ضمن دیدار با رهبر این کشور در مورد خلع سلاح هسته ای و برقراری رژیم صلح در شبه جزیره بحث و گفتگو خواهد کرد.

وزیر خارجه امریکا بعد از پیونگ یانگ، عصر امآنلاین به کوریای جنوبی سفر خواهد کرد تا مون جائه این رییس وستری و کانگ کیوانگ وا وزیر امور خارجه این کشور را از نتیجه دیدارش با رهبر کوریای شمالی آگاه کند.

او قرار است در ادامه سفر سه آنلاینه خود به آسیا آنلاین دوشنبه به چین سفر کند.

سفر مایک پمپئو به کوریای شمالی چهارمین سفر وی به این کشور به منظور یافتن راهی برای خلع سلاح هسته ای است.

ایالات متحد اعلام کرده است کوریای شمالی باید قبل از هرچیز زرادخانه‌های هسته ای خود را نابود کند اما کوریای شمالی درخواست کرده است پیش از آن؛ پایان رسمی جنگ دو کوریا اعلام شود.

سفر مایک پمپئو به پیونگ یانگ ضمن بحث در مورد خلع سلاح هسته ای کوریای شمالی می تواند جزییات دومین دیدار سران دو کشور کوریای شمالی و امریکا را تعیین کند.

پمپئو دیآنلاین قبل از ورود به جاپان در آلاسکا به نیوزنگاران گفت دو طرف باید بتوانند اعتماد یکدیگر را جلب کنند تا بتوانند اقدامات لازم را برای رسیدن به این هدف مهم انجام دهند به دنبال آن ما قصد داریم که نشست دوم سران را برگزار کنیم.

نویسنده وستر- امور بین‌الملل