وستر – جبهه مقاومت:‌ شاهراه کابل


جبهه مقاومت:‌ شاهراه کابل- بامیان به روی ترافیک مسدود است

نیروهای مردمی در ولایت میدان وردک که به نام جبهه مقاومت شناخته می‌شوند اعلام کردند که آنان شاهراه کابل- بامیان را به روی ترافیک بسته اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ “جبهه مقاومت” در صفحه رسمی فیسبوکش با نشر اعلامیه‌ای گفته که شاهراه بامیان- کابل از امآنلاین پنجشنبه (۵ میزان) تا اطلاع ثانوی به روی ترافیک مسدود می‌باشد.

در اعلامیه آمده:” سر از تاریخ امآنلاین ۵ میزان۱۳۹۷ مسیر میدان ــ مناطق مرکزی به روی ترافیک به دلیل نا امنی‌های اخیر در دره میدان و حادثه تکانه مسدود بوده و الی اطلاع ثانوی و برآورده شدن خواست مردم که تامین امنیت می‌باشد کس حق رفت و آمد از مسیر دره میدان را ندارد.”

شاهراه کابل- بامیان، ولایت‌های بامیان، غور و دایکندی را به پایتخت وصل می‌کند و رفت و آمد مردم مناطق مرکزی بیشتر از این شاهراه است.

طالبان نزدیک به دو هفته پیش، در شاهراه کابل- بامیان در منطقه جلریز میدان وردک، مسافران یک موتر کرولا را به گلوله بستند. در این رویداد دو مسافر کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای مردمی از بزرگان منطقه جلریز خواسته اند تا طالبانی که دست به این جنایت زده‌اند را معرفی کنند. گفته می‌شود که برای بزرگان منطقه جلریز مهلتی تعیین شده بود تا این طالبان را شناسایی و دستگیر کنند.

پس از پایان این مهلت؛ امآنلاین نیروهای مردمی شاهراه کابل- بامیان را بستند.

گفتنی است که شاهراه کابل- بامیان که مردم مناطق مرکزی را به پایتخت وصل می‌کند یکی از خطرناک‌ترین مسیرها برای رفت و آمد مسافران می‌باشد.

تاکنون بارها افراد مسلح ناشناس و طالبان مسلح در این مسیر مسافران را پیاده کرده و آنان را به گروگان گرفته و یا به رگبار بسته اند.

از دو سال بدین سو پس از افزایش ناامنی‌ها در شاهراه کابل- بامیان، نیروهای مردمی که به جبهه مقاومت شهرت یافته اند برای تامین امنیت این شاهراه مسلح شده اند.

جبهه مقاومت یک خیزش مردمی می‌باشند که برای امنیت مناطق مرکزی به ویژه شاهراه کابل- بامیان ایجاد شده و رهبری آن را فردی به نام علی‌پور به عهده دارد.

نویسنده وستر- کابل