وستر – قذافی زنده است!


قذافی زنده است!

یک سایت نیوزی در سینگال مدعی شد که «معمر قذافی» دیکتاتور سابق لیبیا که در جریان انقلاب این کشور در سال ۲۰۱۱ میلادی کشته شد، اخیرا در کشور آفریقایی چاد دیده شده است.
به گزارش روسیا الیوم، سایت سانگالی afriseries.com در مقاله‌ای مدعی شد که چند آنلاین پیش عکسی از قذافی در یکی از قریه های کوچک چاد گرفته شده است که وی را در هنگام اقامه نماز نشان می‌دهد.
این سایت افزود که فردی قذافی را دریکی ار قره های چاد دیده است که درحال اقامه نماز بوده است؛ شاهد در این باره گفته است که در ابتدا گمان می‌کرده که یک شبح دیده است تا اینکه به او نزدیک شده و از او عکس هم گرفته است.
به نوشته این سایت ، شاهد صحت چنین اطلاعاتی را تایید کرده و گفته است که با چشمان خودش وی را دیده است.
سایت مذکور در ادامه مدعی شده است که اطلاعات رسانه‌های غربی درباره کشته شدن معمر قذافی دورغ است و هدف از آن نابود کردن این کشور و ایجاد فتنه در آن بوده است.
سایت سودانی همچنین در این باره فرضیه دیگری ار مطرح کرده ومدعی شده است که دو سال پیش نیز یک زن مدعی شد که از قذافی بچه دار شده و گفته بود که قذافی هنوز زنده است، اما محل اختفای او را فاش نکرد.
با این حال نویسنده فرانسه نیز در این باره نوشته است که سایت ، مطالب خود را از یک سایت طنز برداشته است که در مقالات این سابت، شخصیت‌ها توهمی هستند.
نویسنده فرانسه همچنین درباره عکس منتشر شده از قذافی آورده است که این عکس مربوط به سال ۱۹۹۱ و زمان افتتاح فاز اول پروژه «رودخانه بزرگ صنعتی» در شهر بنغازی واقع در شرق لیبیا بوده است.