وعده ترامپ به رهبر کوریای شمالی


وعده ترامپ به رهبر کوریای شمالی

رئیس وستر آمریکا در راستای تشویق به برگزاری نشستش با رهبر کوریای شمالی وعده داد کیم جونگ اون می‌تواند بالای “حمایت‌های بسیار قدرتمند” در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های اتمی ، حساب باز کند اما در حین حال ترامپ تلویحا تهدید تغییر حکومت در صورت سرپیچی کوریای  شمالی را نیز مطرح کرده است.
به نقل از نویسنده آسوشیتدپرس، بر اساس این اظهارنظرهای ترامپ وی ظاهرا از یک وعده آمریکا برای عدم حمله به کوریای  شمالی و یا تلاش برای سرنگون کردن حکومت کیم جونگ اون مشابه اتفاقاتی که در دهه‌های گذشته در لیبیا و عراق افتاد، صحبت کرده است.
بر اساس این گزارش، ترامپ در این اظهاراتش در دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مطرح کرده درباره امکان ادامه کار حکومت کوریای شمالی گفته است: “او (کیم جونگ اون) ” همان جا خواهد بود و در کشورش روی کار خواهد ماند و کشورش را اداره خواهد کرد. “
این صحبت ترامپ ظاهرا نشان دهنده موافقت او با حکومت مادام العمر کیم جونگ اون در کوریای شمالی در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های اتمی است. با این حال رئیس وستر آمریکا در تهدیدی تلویحی گفته است الگوی لیبیا در صورتی که ما به توافقی دست پیدا نکنیم، به احتمال خیلی زیاد اتفاق خواهد افتاد.
ترامپ همچنین به نیوزنگاران گفت که مقام‌های کوریای شمالی رسما کاخ سفید را درباره اینکه مسائلی ممکن است نشست رهبران دو کشور را لغو کند، مطلع نکرده‌اند. این در حالی است که در آنلاینهای اخیر کوریای شمالی دو بار تهدید به لغو این رخداد به دلیل تشدید فشارها علیه خود کرده است.