ولسوالی که در کنار طالبان علیه نیروهای دولتی می‌جنگید بازداشت شد


ولسوالی که در کنار طالبان علیه نیروهای دولتی می‌جنگید بازداشت شد

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که ولسوال فراری ولسوالی پرچمن ولایت فراه که چندی پیش به طالبان تسلیم شده بود و در کنار آنان علیه نیروهای امنیتی می‌جنگید در یک عملیات ویژه نیروهای ارتش بازداشت شده است.

به گزارش نویسنده وستر؛‌ وزارت دفاع ملی می‌گوید که سه هفته پیش محمد داوود مبارز ولسوال پیشین ولسوالی پرچمن ولایت فراه زمانی که در این سمت بود با شماری از همکارانش به طالبان تسلیم شد و فعالیت‌های تخریبی خود علیه نیروهای دولتی را آغاز کرد.

در نیوزنامه وزارت دفاع آمده است که این ولسوال فراری و همکارانش در یک عملیات ویژه نیروهای ارتش بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

نیوزنامه افروده:” بر بنیاد راپورهای کشفی و استخباراتی نیرو های دفاعی و امنیتی افغانستان، نیروهای اردوی ملی عملیات را به منظور سرکوبی دهشت افگنان که ولسوالی پرچمن را زیر تهدید تروریستی قرارداده بودند سازماندهی و  در نتیجه این عملیات  محمد داود مبارز ولسوالی اسبق پرچمن ولایت فراه، با ده تن  از افرادش هر یک  مومن شاه، دلاور، عبدالحی، شیر احمد، عبدالباتن، ولی محمد، شریف احمد، صدرالدین، شاه محمد و عبدالحکیم که با دهشت افگنان یکجا، ولسوالی متذکره را به تهدید مواجه ساخته بودند و فعالیت‌های ضد دولتی را انجام می‌دادند، دستگیر و با افراد مرتبط به انها به نهادهای عدلی و قضائی سپرده شده اند.”

نزدیک به یک ماه پیش (۱۳ جوزا) گزارش‌هایی به نشر رسید که ولسوالی پرچمن ولایت فراه به دست طالبان سقوط کرده است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان ادعا کرد که شماری از مسوولان محلی ولسوالی پرچمن به گروه طالبان تسلیم شده اند و طالبان کنترول این ولسوالی را به دست گرفته‌اند.

مقام‌های محلی ولایت فراه در آن زمان سقوط ولسوالی پرچمن و تسلیم شدن مسوولان محلی این ولسوالی به گروه طالبان را به شدت رد کرده بودند.

نویسنده وستر- کابل