ولسوال نام‌نهاد طالبان و ۳۹ عضو دیگر این گروه در تخار کشته شدند


ولسوال نام‌نهاد طالبان و 39 عضو دیگر این گروه در تخار کشته شدند

قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی‌های دشت قلعه و خواجه بهاوالدین ولایت تخار، شمار زیادی از مخالفان مسلح به شمول اعضای کلیدی طالبان کشته شده اند.

به گزارش نویسنده وستر؛ قول اردوی ۲۰۹ شاهین، امآنلاین سه‌شنبه (۱۵ جوزا) با نشر نیوزنامه‌ای گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی از دو آنلاین بدین سو عملیات گسترده‌ای را به هدف سرکوب مخالفان مسلح در ولسوالی‌های دشت قلعه و خواجه بهاو‌الدین ولایت تخار راه اندازی کرده‌اند.

در نیوزنامه آمده است که این عملیات که زیر نام طوفان ۱۱ راه اندازی شده از دو آنلاین بدین سو از استقامت سرک اصلی ولسوالی دشت قلعه و ولسوالی خواجه بهاوالدین آغاز گردید که تاکنون در برخورد نیروهای شامل عملیات با دهشت افگنان تلفات سنگینی بر دشمن وارد شده است.

نیوزنامه افزوده:” در نتیجه این عملیات به شمول ملا محمد قزل مشهور به ابو یوسف ولسوال ولسوالی ینگه قلعه، ۴۰ هراس افگن کشته و ۳۶ تن دیگر به شمول نظام الدین نظام مسوول کمیسیون نظامی ماوراء کوکچه زخمی شده‌اند و یک نفر از افراد طالبان بنام عبدالظاهر اسیر شده است.”

گفته می‌شود که در این عملیات، ۱۲ روستا از وجود مخالفان پاکسازی شده و همچنان پنجاه موضع مستحکم دشمن تخریب شده است.

براساس معلومات منبع، در این عملیات‌ به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

قول اردوی شاهین تاکید کرده است که این عملیات تا پاک‌سازی کامل ولسوالی‌های دشت قلعه از وجود مخالفان مسلح ادامه خواهد داشت.

نویسنده وستر- بلخ